Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

logo_bezdomne_zwierzeta

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Rewitalizacja

Mapa Sułkowic

polplan mapa

Prezentacje multimedialne

prow prezent menu

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)
Gwiazdkowa Niespodzianka -12 stycznia 2013 r. Drukuj Email
piątek, 18 stycznia 2013 11:44, odsłon: 907

miniaturkaPiękne prezenty dla dzieci z Gminy Sułkowice

Nie wiemy, czym sobie zasłużyliśmy na tyle dobra. Gwiazdkowa Niespodzianka spada nam z nieba nie raz w roku, a kilkakrotnie, niosąc dary i piękne prezenty dla dzieciaków, służąc im zabawą, uśmiechem, małą próbką sztuki teatralnej i czekoladowo - owocowo - preclowym poczęstunkiem.

Tym razem spotkanie zorganizowane zostało na sali gimnastycznej w szkole podstawowej w Sułkowicach 12 stycznia 2013 r. Zaproszonych dzieci było 130. Grażyna Konieczna z mężem Bogdanem, córka Ewą i synem Łukaszem oraz sztabem wolontariuszy zorganizowali konkurs "Jaka to kolęda", w którym na początku udział wzięli udział burmistrz Piotr Pułka, jego zastępca Rozalia Oliwa, dwie sołtyski Bożena Horwat i Zofia Góralik oraz współorganizująca oraz zapraszająca na spotkanie Danuta Sołtys. Pierwsze miejsce zajęła sołtyska z Harbutowic.

Dla dzieci były konkursy jedzenia pianek na czas, pączków z lukrem tak, żeby się nie ubrudzić, konkurs plastyczny i sportowy. Młodzież starsza i młodsza rywalizowała także w rozpoznawaniu kolęd granych przez zespół muzyczny. Za udział w konkursach każde dziecko mogło wybrać sobie nagrodę - zabawkę. Było też wspólne śpiewanie rozpoznanych kolęd. W trakcie zabawy i konsumowania precli, cukierków i owoców w tle płynęła muzyka wykonana przez rodzinny zespół Koniecznych z ich drugiej płyty pt. "Muzyczne wersety biblijne", z której cały dochód idzie na cele charytatywne. Spotkaniu towarzyszyła rodzinna i świąteczna atmosfera, a twarze dzieci rozświetlała radość nie tylko z zabawek, ale i indywidualnych paczek przygotowanych dla każdego dziecka według wieku, zawierających m.in. ubranka, czy przybory szkolne.

Na końcu wolontariusze przedstawili opowieść o "duchu świątecznym" - tym dawnym i tym nowoczesnym. Tego dawnego, z tradycjami i miłością pulsującą we krwi nie zabrakło. Gwiazdkowa Niespodzianka podzieliła się z dziećmi tym, czego ma najwięcej - dobrocią i wiarą, że to, co się robi, ma głębszy sens. Żeby porozmawiać o tym sensie zaprosiła także do wzięcia udziału w kursie Alfa. Dziękujemy Gwiazdkowa Niespodzianko, że spadasz z nieba prosto na teren Gminy Sułkowice. Zapraszamy Cię znów.

Joanna Gatlik

 galeria zdjęć

 

Inwestycje 2018

 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018

Biertowice - budowa hali sportowej

hala mini

BEZPIECZEŃSTWO

osp logo  oc logo 

Remontujemy zabytki

studnia mini

Porady prawne

paragraf

    

Gmina Sułkowice
facebook

Fundusze unijne

PROGRAM OPERACYJNY POMOC TECHNICZNA 2014-2020

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

Małopolski Regionalny Program Operacyjny

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

wfosigw

Gazeta Gminna

Nasze Insygnia

 

sok

Współpraca

 • Współpraca
 • Współpraca

 

podkowka