Wybory samorządowe 2018

Gwiazdkowa Niespodzianka -12 stycznia 2013 r. Drukuj Email
piątek, 18 stycznia 2013 11:44, odsłon: 842

miniaturkaPiękne prezenty dla dzieci z Gminy Sułkowice

Nie wiemy, czym sobie zasłużyliśmy na tyle dobra. Gwiazdkowa Niespodzianka spada nam z nieba nie raz w roku, a kilkakrotnie, niosąc dary i piękne prezenty dla dzieciaków, służąc im zabawą, uśmiechem, małą próbką sztuki teatralnej i czekoladowo - owocowo - preclowym poczęstunkiem.

Tym razem spotkanie zorganizowane zostało na sali gimnastycznej w szkole podstawowej w Sułkowicach 12 stycznia 2013 r. Zaproszonych dzieci było 130. Grażyna Konieczna z mężem Bogdanem, córka Ewą i synem Łukaszem oraz sztabem wolontariuszy zorganizowali konkurs "Jaka to kolęda", w którym na początku udział wzięli udział burmistrz Piotr Pułka, jego zastępca Rozalia Oliwa, dwie sołtyski Bożena Horwat i Zofia Góralik oraz współorganizująca oraz zapraszająca na spotkanie Danuta Sołtys. Pierwsze miejsce zajęła sołtyska z Harbutowic.

Dla dzieci były konkursy jedzenia pianek na czas, pączków z lukrem tak, żeby się nie ubrudzić, konkurs plastyczny i sportowy. Młodzież starsza i młodsza rywalizowała także w rozpoznawaniu kolęd granych przez zespół muzyczny. Za udział w konkursach każde dziecko mogło wybrać sobie nagrodę - zabawkę. Było też wspólne śpiewanie rozpoznanych kolęd. W trakcie zabawy i konsumowania precli, cukierków i owoców w tle płynęła muzyka wykonana przez rodzinny zespół Koniecznych z ich drugiej płyty pt. "Muzyczne wersety biblijne", z której cały dochód idzie na cele charytatywne. Spotkaniu towarzyszyła rodzinna i świąteczna atmosfera, a twarze dzieci rozświetlała radość nie tylko z zabawek, ale i indywidualnych paczek przygotowanych dla każdego dziecka według wieku, zawierających m.in. ubranka, czy przybory szkolne.

Na końcu wolontariusze przedstawili opowieść o "duchu świątecznym" - tym dawnym i tym nowoczesnym. Tego dawnego, z tradycjami i miłością pulsującą we krwi nie zabrakło. Gwiazdkowa Niespodzianka podzieliła się z dziećmi tym, czego ma najwięcej - dobrocią i wiarą, że to, co się robi, ma głębszy sens. Żeby porozmawiać o tym sensie zaprosiła także do wzięcia udziału w kursie Alfa. Dziękujemy Gwiazdkowa Niespodzianko, że spadasz z nieba prosto na teren Gminy Sułkowice. Zapraszamy Cię znów.

Joanna Gatlik

Inwestycje 2017