Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

logo_bezdomne_zwierzeta

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Rewitalizacja

Mapa Sułkowic

polplan mapa

Prezentacje multimedialne

prow prezent menu

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)
W tym roku wszyscy byliśmy grzeczni Drukuj Email
poniedziałek, 17 grudnia 2012 14:15, odsłon: 607

miniaturkaŚw. Mikołaj w naszej gminie dotarł chyba wszędzie

Św. Mikołaj w naszej gminie dojechał chyba do wszystkich. Jeśli nie osobiście, to na pewno miał mnóstwo pomocników, którzy pomogli mu dotrzeć z podarunkami do każdego. Był i w przedszkolach i szkołach, w świetlicy środowiskowej, a dotarł nawet i do Urzędu, obdarowując wszystkich słodkościami.

 

Mikołaj w Biertowicach

 

Każda szkoła przygotowała akademię mikołajkową, z prezentacją ulubionego przez dzieci Świętego. Były więc wierszyki, piosenki i scenki rodzajowe. W ZPO w Biertowicach pomocnikiem św. Mikołaja został np. sołtys Kazimierz Król, który przyniósł w imieniu świętego górę zabawek dla przedszkolaków. Księża również witali św. Mikołaja i cieszyli się, że dzieci tak dużo o nim wiedzą (nie tylko to, że przynosi piękne prezenty).

 

Mikołaj w Świetlicy Środowiskowej170 dzieci ze Świetlicy Środowiskowej oraz dzieci uczestników projektu OPS „Aktywni razem" w sobotę 8 grudnia oprócz kolorowych upominków od Mikołaja miały jeszcze okazję zobaczyć przedstawienie Agencji Artystycznej „Horyzont" z liskiem, jeżykiem i wiewiórką o przyjaźni. Na spotkaniu nie zabrakło oczywiście burmistrza, jego zastępcy i gospodyń imprezy – dyrektorek OPS i świetlicy.

 

Gwiazdkowa niespodziankaNie zapomniała o nas również Gwiazdkowa Niespodzianka z Grażyną i Bogdanem Koniecznymi z Krakowa oraz ich pomysłowymi wolontariuszami, którzy przygotowali piękne prezenty dla 50 dzieci z gminy Sułkowice. W formie zabawnych konkursów oraz wspólnego śpiewu umilili oni dzieciom kilka godzin. Dzieci podzielone na grupy musiały np. wykonać najdłuższy łańcuch choinkowy z pociętych na paski kolorowych gazet. Za zwycięstwa w różnych konkurencjach mogły sobie wybrać zabawki. Każde dziecko dostało także woreczek z maskotkami, słodyczami i przyborami szkolnymi.

Kilku dorosłych (w tym m.in. burmistrz Piotr Pułka i Danuta Sołtys) uczestniczyło w konkursie na zjedzenie cytryny bez skrzywienia. Wygrał jeden z rodziców – pan Jacek. W nagrodę otrzymał kilogram polskiego cukru. Burmistrz nie podołał kwaśnemu owocowi, co wywołało radość dopingujących dzieci. Na pocieszenie dostał woreczek cytryn.

W tym roku św. Mikołaj był bardzo hojny. Pozostaje więc nadzieja, że poza cytrynowym konkursem nikt nie robił kwaśnych min na widok prezentów, które otrzymał.

Joanna Gatlik

 

Inwestycje 2018

 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018

Biertowice - budowa hali sportowej

hala mini

BEZPIECZEŃSTWO

osp logo  oc logo 

Remontujemy zabytki

studnia mini

Porady prawne

paragraf

    

Gmina Sułkowice
facebook

Fundusze unijne

PROGRAM OPERACYJNY POMOC TECHNICZNA 2014-2020

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

Małopolski Regionalny Program Operacyjny

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

wfosigw

Gazeta Gminna

Nasze Insygnia

 

sok

Współpraca

 • Współpraca
 • Współpraca

 

podkowka