Wybory samorządowe 2018

• Prawa Pacjenta

W tym roku wszyscy byliśmy grzeczni Drukuj Email
poniedziałek, 17 grudnia 2012 14:15, odsłon: 601

miniaturkaŚw. Mikołaj w naszej gminie dotarł chyba wszędzie

Św. Mikołaj w naszej gminie dojechał chyba do wszystkich. Jeśli nie osobiście, to na pewno miał mnóstwo pomocników, którzy pomogli mu dotrzeć z podarunkami do każdego. Był i w przedszkolach i szkołach, w świetlicy środowiskowej, a dotarł nawet i do Urzędu, obdarowując wszystkich słodkościami.

Mikołaj w Biertowicach

Każda szkoła przygotowała akademię mikołajkową, z prezentacją ulubionego przez dzieci Świętego. Były więc wierszyki, piosenki i scenki rodzajowe. W ZPO w Biertowicach pomocnikiem św. Mikołaja został np. sołtys Kazimierz Król, który przyniósł w imieniu świętego górę zabawek dla przedszkolaków. Księża również witali św. Mikołaja i cieszyli się, że dzieci tak dużo o nim wiedzą (nie tylko to, że przynosi piękne prezenty).

Mikołaj w Świetlicy Środowiskowej170 dzieci ze Świetlicy Środowiskowej oraz dzieci uczestników projektu OPS „Aktywni razem" w sobotę 8 grudnia oprócz kolorowych upominków od Mikołaja miały jeszcze okazję zobaczyć przedstawienie Agencji Artystycznej „Horyzont" z liskiem, jeżykiem i wiewiórką o przyjaźni. Na spotkaniu nie zabrakło oczywiście burmistrza, jego zastępcy i gospodyń imprezy – dyrektorek OPS i świetlicy.

Gwiazdkowa niespodziankaNie zapomniała o nas również Gwiazdkowa Niespodzianka z Grażyną i Bogdanem Koniecznymi z Krakowa oraz ich pomysłowymi wolontariuszami, którzy przygotowali piękne prezenty dla 50 dzieci z gminy Sułkowice. W formie zabawnych konkursów oraz wspólnego śpiewu umilili oni dzieciom kilka godzin. Dzieci podzielone na grupy musiały np. wykonać najdłuższy łańcuch choinkowy z pociętych na paski kolorowych gazet. Za zwycięstwa w różnych konkurencjach mogły sobie wybrać zabawki. Każde dziecko dostało także woreczek z maskotkami, słodyczami i przyborami szkolnymi.

Kilku dorosłych (w tym m.in. burmistrz Piotr Pułka i Danuta Sołtys) uczestniczyło w konkursie na zjedzenie cytryny bez skrzywienia. Wygrał jeden z rodziców – pan Jacek. W nagrodę otrzymał kilogram polskiego cukru. Burmistrz nie podołał kwaśnemu owocowi, co wywołało radość dopingujących dzieci. Na pocieszenie dostał woreczek cytryn.

W tym roku św. Mikołaj był bardzo hojny. Pozostaje więc nadzieja, że poza cytrynowym konkursem nikt nie robił kwaśnych min na widok prezentów, które otrzymał.

Joanna Gatlik

Inwestycje 2017