Szlachetna Paczka Drukuj Email
czwartek, 13 grudnia 2012 15:35, odsłon: 985

Szlachetna Paczka w Gminie Sułkowice

Do Szlachetnej Paczki w Gminie Sułkowice wolontariusze ze stowarzyszenia „Wiosna” ks. Jacka Stryczka zakwalifikowali 12 rodzin. Każda została obdarowana przez wielkodusznych ludzi według zweryfikowanych potrzeb, które zgłosili – zapewnia Anna Mentel – koordynatorka programu w rejonie Myślenickim. Na paczki zbierały się głównie firmy z Krakowa, rzadziej rodziny. Inicjatorem akcji w Gminie Sułkowice był burmistrz Piotr Pułka oraz dyrektor OPS Józefa Bernecka.

Do potrzebujących trafiły więc takie sprzęty jak: lodówki, pralki, kuchenki, środki czystości, żywność i ubrania, a nawet węgiel. Jedną rodzinę, której dochód nieznacznie przekroczył minimalny próg – wymagany do Szlachetnej Paczki, objęli patronatem pracownicy Urzędu Miejskiego w Sułkowicach. Burmistrz Piotr Pułka dziękuje wszystkim darczyńcom za bezinteresowną pomoc rodzinom z naszej gminy.

JG