Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Żółw na zalewie Drukuj Email
piątek, 05 października 2012 12:07, odsłon: 2204

zolw1Nowy lokator na sułkowickim zalewie rekreacyjnym

Młode małżeństwo żyjące na stałe w Irlandii poszło na spacer nad zalew w Sułkowicach, żeby zobaczyć tę nową inwestycję gminną i jak opowiadają: idziemy sobie, patrzymy, a tu nagle coś wielkiego, jakiś kamień, czy coś. Podchodzimy bliżej, a "kamień" zaczyna uciekać. Okazało się, że to żółw! Nie mogliśmy się nadziwić, jak on się tam znalazł. Postanowiliśmy powiadomić o tym Klamrę. To nie byle jaki news!".

Niedawno otwarty zalew w Sułkowicach zaczął żyć własnym życiem. Nie dość, że co niedziela na tamtejszym amfiteatrze przygrywa jakaś lokalna kapela muzyczna, to jeszcze sprowadził się na zalew nowy lokator - bardzo duży żółw. Dzierżawca terenu Marian Profic mówi, że nie ma pojęcia, skąd on się tam wziął. Najpierw podobno przez tydzień "pomieszkiwał sobie" na rzece, a potem przeniósł się na nieckę zalewu. "W niedzielę 30 września br. leżał sobie na powierzchni wody i było go fajnie widać. Żółw żyje i ma się dobrze, ale nie wiadomo, jak będzie w zimie. Pasowałoby go oddać do ogrodu zoologicznego" - dodaje pan Marian.

We wrześniu nad zalewem pojawiały się wycieczki szkolne z całej gminy Sułkowice, żeby zjeść kiełbaskę i popływać na rowerkach wodnych. Zaś najwięcej ludzi przychodzi w weekendy - już są przyzwyczajeni, że mogą posłuchać muzyki w godzinach przeważnie od 15:00 - 17:30. Co odważniejsi - nawet tańczą - nie zrażając się wczesną porą. Nad zalewem bowiem może się zdarzyć wszystko - i dyskoteka, i zabawa taneczna, i koncert zespołu rockowego, i żółw wylegujący się we wrześniowym słońcu...

JG