Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

logo_bezdomne_zwierzeta

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Rewitalizacja

Mapa Sułkowic

polplan mapa

Prezentacje multimedialne

prow prezent menu

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)
Emeryci z krzonówką i pierogami na Festiwalu Życia Drukuj Email
poniedziałek, 01 października 2012 12:37, odsłon: 1090

miniatorukaByły koncerty - w tym Majki Jeżowskiej, liczne atrakcje dla dzieci zupełnie za darmo i okazja do ciekawego spędzenia niedzielnego popołudnia w atmosferze poszanowania człowieka i jego wiary. Około 200 osób z naszej gminy - emerytów i rencistów wraz z wnukami - odwiedziło odbywający się w Krakowie ogólnopolski Festiwal Życia. Nasi emeryci zawieźli ze sobą sułkowicką krzonówkę i wyborne pierogi z Harbutowic, a ich stoisko przeżywało permanentne oblężenie smakoszy i zgłodniałych uczestników festiwalu.

Impreza zorganizowana została przez wspólnoty chrześcijańskie. Naszych emerytów zaprosiła na to wydarzenie Grażyna Konieczna z akcji charytatywnej "Gwiazdkowa Niespodzianka", która od kilku lat współpracuje z Danutą Sołtys, istotni wzbogacając działalność Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Pani Grażyna była jednym z głównych organizatorów tego festiwalu, na który przyjechały tysiące ludzi z całej Polski. Pas startowy nowohuckiego lotniska po obu stronach gęsto zapełniony był parkującymi autobusami. Dla dzieci niewątpliwa atrakcja, dla babć i dziaków radość z ich frajdy i własnej wycieczki, a dla gminy Sułkowice - kolejna udana promocja produktu regionalnego, a wraz z nim - uroków naszej okolicy. Wszak nie od dziś wiadomo, że przez żołądek można trafić do serca. Musi być wspaniale tam, gdzie tak dobrze karmią. Posypały się więc pytania o to, gdzie są te Sułkowice i Harbutowice oraz rozmowy. Panie nie zabrały ze sobą nawet zbyt wielu oznaczeń stoiska, ale ludzie i tak na nie trafiali, wiedzeni zabójczym zapachem podgrzewanych na elektrycznej patelni pierogów.

(awz)

Galeria zdjęć

 

Inwestycje 2018

 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018

Biertowice - budowa hali sportowej

hala mini

BEZPIECZEŃSTWO

osp logo  oc logo 

Remontujemy zabytki

studnia mini

Porady prawne

paragraf

    

Gmina Sułkowice
facebook

Fundusze unijne

PROGRAM OPERACYJNY POMOC TECHNICZNA 2014-2020

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

Małopolski Regionalny Program Operacyjny

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

wfosigw

Gazeta Gminna

Nasze Insygnia

 

sok

Współpraca

 • Współpraca
 • Współpraca

 

podkowka