Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Ćwiczenia PSP Myślenice i OSP Sułkowice Drukuj Email
poniedziałek, 01 października 2012 12:08, odsłon: 2422

cwiczenia ospStrażacy na zalewie

Państwowa Straż Pożarna w daniach 24-26 września br. przeprowadziła ćwiczenia na zalewie w Sułkowicach dla strażaków zawodowych oraz druhów OPS Sułkowice.

- Musimy dobrze poznać ten obiekt, ponieważ musimy go chronić. Woda tutaj nie jest co prawda głęboka, lecz nieszczęście może się zdarzyć. Przeszkoliliśmy tez druhów tutejszej jednostki, gdyż to oni są na miejscu i a jak przy wszystkich innych zagrożeniach, mogą najszybciej przyjść z pomocą - powiedział dowodzący akcją Paweł Paryła.

Do ćwiczeń wykorzystany zostały: ponton motorowy, deska medyczna i deska lodowa. Ćwiczono m.in. podejmowanie z wody topielca.

Podczas ćwiczeń w środę ponton PSP nie był jedyną łodzią krążącą po zalewie. Na wycieczkę nad zalew przybyła klasa 4 sułkowickiej szkoły podstawowej. Dzieci miały tak ogromną frajdę, jeżdżąc na rowerkach wodnych, że nawet nie za bardzo zwracały uwagę na sprzęt strażacki, co jest nie lada komplementem dla rowerków.

(awz)