Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Razem możemy więcej Drukuj Email
piątek, 31 sierpnia 2012 10:05, odsłon: 2019

cmentarz miniaturkaNasza gmina ładnieje nie tylko za sprawą dużych inwestycji, takich jak zalew, modernizacja centrów miejscowości czy nowe parkingi. Każdy, kto odwiedził w ostatnich dniach sułkowicki cmentarz, chwalił nowo wybrukowaną centralną alejkę. Cmentarz dzięki niej wygląda o wiele schludniej, nie mówiąc już o wygodzie. Teraz nawet w największym deszczu nie grozi nam już brodzenie w rozmiękłym błocie. Gdyby tak jeszcze alejki boczne...

Dobry przykład dała firma Juco, która w porozumieniu z burmistrzem podjęła się tej inwestycji. Juco dało kostkę brukową, burmistrz skierował do pracy przy brukowaniu alejki ekipę gospodarczą Urzędu Miejskiego, dołączył się WiD-Bet, który ofiarował na ten cel potrzebny beton i Stanbud z innymi potrzebnymi materiałami . Szybko i sprawnie wykonano prace i już wkrótce można było korzystać z efektu.  Firmy pokazały, ze razem naprawdę możemy więcej. Dużo więcej.

Przykład wart jest naśladowania. Gdyby inne firmy poszły za przykładem Juco i Wid-Betu, można by było wybrukować boczne alejki i brodzenie w błocie między grobowcami przeszłoby już nieodwołalnie do przeszłości. Poza tym moglibyśmy wtedy śmiało mówić, że nasz cmentarz jest elegancką nekropolią.

Urody naszemu otoczeniu dodają nawet najskromniejsze działania, także wokół własnych posesji. Tutaj przykładem może być GS. W ostatnich latach pięknie odnowił swoje budynki i zadbał o ich otoczenie. Ostatnio wyremontowana została "Jedynka" przy ul. 11 Listopada, która teraz nosi nazwę "Zielonego Kłosa" oraz elewacja całego budynku. Wzdłuż budynku stworzony powstał wąski klomb wysypany białymi kamykami, na którym nasadzone zostały drzewka iglaste.

Obydwa przykłady pokazują, jak wiele można zrobić przy dobrej woli i zaangażowaniu ludzi, którym leży na sercu wspólne dobro Sułkowic.