Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Zalew w Sułkowicach coraz tłumniej odwiedzany Drukuj Email
poniedziałek, 30 lipca 2012 16:45, odsłon: 5381

miniaturkaOtwarcie 11 sierpnia 2012 r. w sobotę

Ledwo odebrano zalew od wykonawcy 13 lipca 2012 r. a już znaleźli się w nim liczni amatorzy kąpieli i ochłody w upalne lipcowe dni. Tłumnie zaczęli się schodzić na nowe rekreacyjne miejsce Sułkowic zarówno młodzież, jak i całe rodziny z dziećmi, a nawet całkiem dorośli - nie tylko w dzień, ale i w nocy - kiedy to zalew jest pięknie oświetlony i stanowi miejsce romantycznych spacerów oraz bardzo udanych biesiad z dala od zgiełku miasta.

 

Kurs ratownictwa wodnego WOPR na zalewie w Sułkowicach

Dodatkowo miejsce zainteresowało działaczy WOPR, którzy postanowili przeprowadzić na zalewie w Sułkowicach kurs ratownictwa wodnego w dniach od 27 - 29 lipca 2012 r. Odbyły się zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne - w wodzie. W kursie wzięli udział młodzi ludzie z okolicznych miejscowości - m.in. z Dobczyc, Jawornika, Rudnika - w sumie 3 dziewczyny oraz 3 chłopców. Jak mówi prowadzący kurs woprowiec, to bardzo ciężki zawód, dlatego i zainteresowanych nie jest zbyt wielu. On sam po pierwszej akcji wyłowienia topielca nie mógł spać przez trzy tygodnie. Woda w zalewie nie jest zbyt przejrzysta, co na początku przeraziło jego podopiecznych, ci jednak muszą się przyzwyczaić do tego, że w warunkach naturalnych jest dużo gorzej i czasem pod wodą nie widać kompletnie nic. Uczestnicy kursu dzielnie spisali się podczas ćwiczeń praktycznych w wodzie, prezentując całą akcję wyławiania topiącej się w wodzie osoby od momentu wskoczenia do wody - poprzez przepłynięcie z tą osobą na brzeg, ułożenie jej w bezpiecznej pozycji oraz przeprowadzenie akcji sztucznego oddychania z uciskaniem klatki piersiowej.

 

Otwarcie zalewu

Na 11 sierpnia o godz. 17:00 przewidziane jest otwarcie zalewu dla mieszkańców i turystów. W planach jest koncert Orkiestry Dętej oraz zespołu Efekt Band, który zagra "pod nogę". Dodatkowo będzie niespodzianka.

Zalew w Sułkowicach wzbudza coraz większe zainteresowanie zarówno mieszkańców, jak i turystów z zewnątrz. Codziennie widać, jak zmierzają do niego całe "pielgrzymki" z ręcznikami i sprzętem wodnym. Sułkowice nareszcie doczekały się miejsca rekreacji z prawdziwego zdarzenia, gdzie na każdego czeka coś miłego. Wystarczy tylko ruszyć z domu pieszo, na rowerze bądź samochodem, a atrakcji wystarczy dla wszystkich. Zapraszamy.

Joanna Gatlik