Rozpoczęcie prac rewitalizacyjnych. Drukuj Email
czwartek, 03 marca 2011 00:00, odsłon: 1302

Budowa zalewu rekreacyjnego za gimnazjum w Sułkowicach ruszyła pełną parą 1 marca 2011 r. Długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja doszła do fizycznej realizacji. Zgodnie ze złożonym wnioskiem i umową o dofinansowanie z Zarządem Województwa Małopolskiego wartość całkowita projektu pn. „Budowa zalewu rekreacyjnego w Sułkowicach” wyniesie 4 457 639,15 zł, w tym kwota dofinansowania z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego to 2 557 661,82 zł. Jednakże ostateczna wartość inwestycji zostanie ustalona po przeprowadzeniu przetargu na II etap inwestycji, który będzie realizowany w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.

Trwają prace przy wycince zarośli i krzewów na obszarze przyszłego zalewu, wjechały już także pierwsze koparki, które wyrównują teren.
Jako efekt inwestycji ma powstać zbiornik o powierzchni ok. 10 tys. metrów kwadratowych, a zrewitalizowana zostanie powierzchnia 3,56 ha, na której, oprócz zbiornika, znajdować się będą inne obiekty: wypożyczalnia sprzętów wraz z toaletami publicznymi, amfiteatr z zadaszoną sceną, grill, palenisko i ławeczki, dające możliwość zorganizowania pikniku rodzinnego, trakty piesze, spacerowe z oświetleniem parkowym oraz trejażami, na których wyprowadzona będzie roślinność pnąca. Całość zagospodarowano wg koncepcji architektonicznej opracowanej przez Zakład Urządzania i Utrzymania Zieleni R i W Góralczyk z Pszczyny.

Joanna Gatlik