Kaplica w Rudniku Drukuj Email
środa, 27 listopada 2019 09:18, odsłon: 1975

kapliczka w RudnikuZakończenie prac przy kaplicy w Rudniku

Dobiegła końca inwestycja pn. „Wykonanie prac remontowo – konserwatorskich przy kaplicy pw. Niepokalanego Serca NMP w Rudniku z 1895 r.”.

W ramach zadania przeprowadzono prace konserwatorskie przy: tablicy fundacyjnej (czyszczenie powierzchni tablicy, scalenie kolorystyczne czarnego tła i „złotych” liter, zabezpieczenie powierzchni); kropielnicy (wykonano projekt na podstawie zachowanych obrysów części wmurowanej w ścianę, na jego podstawie wykonano rekonstrukcję); posadzki (skucie posadzki betonowej, pogłębienie wnętrza kaplicy w celu wykonania nowej wylewki, wykonanie wylewki betonowej z izolacją, ułożenie posadzki z płyt piaskowca). Zakres prac obejmował również odnowienie drzwi. Na podstawie odnalezionych fotografii przygotowano projekt rekonstrukcji drzwi, a następnie zlecono ich wykonanie. Obecnie trwają czynności rozliczeniowe i sprawozdawcze z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.
Zadanie zostało współfinansowane ze środków Województwa Małopolskiego w ramach konkursu pn. „Kapliczki Małopolski”.
Otrzymana kwota dotacji 10 000,00 zł. Całkowity koszt realizacji zadania 27 620,00 zł.