Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Konkurs na pracodawców przyjaznych żołnierzom WOT Drukuj Email
wtorek, 05 listopada 2019 12:19, odsłon: 908

laureaci zeszlorocznego konkursu Rusza konkurs na pracodawców przyjaznych żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej
Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej rozpoczęło drugą edycję konkursu „Pracodawca przyjazny WOT”. Tym razem nagrody będą przyznane aż w czterech kategoriach, a zgłoszenia do eliminacji mogą przesyłać nie tylko pracownicy-żołnierze WOT, ale i sami pracodawcy!

Celem konkursu jest wyłonienie i wyróżnienie pracodawców, którzy swoją postawą i warunkami pracy wspierają pracowników-żołnierzy, rozumieją istotę budowy formacji, w tym stojące przed nią cele i zadania szczególnie w aspekcie lokalnym oraz doceniają korzyści jakie wynikają z zatrudniania Terytorialsów.

Do konkursu pracodawcy zgłaszaja się samodzielnie lub przez żołnierza OT, jednoczesnie zatrudnionego w zgłaszanym zakładzie pracy.

W konkursie mogą brać udział pracodawcy, którzy:

• zatrudniają żołnierzy pełniących terytorialna służbę wojskową, wdrażając rozwiązania ułatwiające łączenie służby z pracą'

• dostrzegają korzyści płynące z zatrudniania w swojej firmie żołnierzy OT;

• rozumieją znaczenie terytorialnej służby wojskowej w wymiarze nie tylko obronnym i spolecznym, ale i biznesowym;

• są otwarci na współpracę i mają elastyczne podejście do wyzwań.

 

Konkurs realizowany jest w 4 kategoriach:

a) przedsiębiorstwa zatrudniające do 20 osób;

b) przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 20 osób;

c) państwowe spółki oraz zakłady pracy;

d) szkolnictwo.

 

Termin przesyłania zgłoszeń upływa 22 stycznia 2020 r.
Potem komisje brygadowe wybiorą laureatów, którzy wezmą udział w drugim – finałowym etapie konkursu. W maju 2020 roku odbędzie się gala finałowa, podczas której nadany zostanie tytuł „Pracodawcy przyjaznego WOT” oraz wyłonieni zostaną laureaci w poszczególnych kategoriach.

Konkurs „Pracodawca przyjazny WOT” jest częścią większego projektu pod tą samą nazwą, w ramach którego Wojska Obrony Terytorialnej już od ponad dwóch lat podejmują działania mające na celu kształtowanie pozytywnych relacji z pracodawcami oraz wypracowanie wspólnego systemu przeciwdziałania ewentualnym problemom na linii praca - służba. W tym celu Wojska Obrony Terytorialnej biorą udział w targach pracy, udostępnianiają bazę informacyjną dla pracodawców i są otwarte na doskonalenie systemu i wsparcie w rozwiązywaniu problemów zgłaszanych przez pracowników i pracodawców.

Informacje na temat konkursu oraz regulamin można znaleźć na stronie https://www.wojsko-polskie.pl/dwot/pracodawca-przyjazny-WOT/.