Zajęcia z Cogiteonem w Sułkowicach Drukuj Email
wtorek, 29 października 2019 12:29, odsłon: 111

naukowiej mSpotkanie z Malopolskim Centrum Nauki Cogiteon

W ubiegłym tygodniu w Sułkowicach odbyły się popularnonaukowe pokazy przygotowane przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon, w ramach Mobilnego Projektu Edukacyjnego „Naukowiej”.

W spotkaniach wzięło udział ponad 800 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Sułkowice oraz Mieszkańcy, dla których także przygotowano specjalny pokaz.
Podczas godzinnej prezentacji uczestnicy mogli z nowej perspektywy spojrzeć na zjawiska dziejące się wokół nas, w kontekście nauk o Ziemi, nauk medycznych, biologicznych, fizycznych, chemicznych oraz technicznych. Animatorzy zaprezentowali wiele ciekawych doświadczeń, które dzieci mogą wykonać w domu, przy pomocy ogólnodostępnych materiałów.

Serdecznie dziękujemy Małopolskiemu Centrum Nauki Cogiteon za przeprowadzenie w oryginalny sposób doświadczeń i zachęcanie dzieci do samodzielnego eksperymentowania i odkrywania tajników nauki i przyrody.