Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)XI Powiatowe Manewry w Ratownictwie Medycznym Drukuj Email
poniedziałek, 07 października 2019 10:02, odsłon: 966

manewry_osp W dniu 6 października na terenie Zalewu Rekreacyjnego oraz Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sułkowicach odbyły się XI Powiatowe Manewry w Ratownictwie Medycznym jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu myślenickiego. W zawodach wzięło udział 10 czteroosobowych drużyn. Uczestnicy zawodów zmierzyli się z czterema zainscenizowanymi zdarzeniami - scenkami.

Pierwsze to zadławienie 6 miesięcznego niemowlaka, drugie to osoba wyciągnięta z wody w stanie hipotermii z rozbitą głową, kolejne to potrącenie pieszego przez motocyklistę a ostatnim było zatrzymanie krążenia przez piłkarza na boisku sportowym. W roli pozorantów wystąpili druhowie z OSP z terenu Gminy Sułkowice, którym serdecznie dziękujemy.

Zawodnicy mieli na wykonanie każdego zdania 5 minut. Każda drużyna była oceniana przez funkcjonariusza PSP oraz ratownika z Maltańskiej Służby Medycznej z Myślenic. Punktacja była przyznawana za postepowanie zgodnie z procedurami i wytycznymi obowiązującymi dla ratowników KSRG.
Najlepszą drużyną okazał się zastęp ratowników z OSP Zakliczyn, drugie Miejsce zajęła Myślenicka Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza a trzecie OSP Tenczyn. Zastęp OSP Sułkowic w składzie: Rafał Kuchta, Krzysztof Jędrzejowski, Maciej Klus i Szymon Latoń zajęła 6 miejsce.
Okolicznościowe upominki drużynom wręczył Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego Województwa Małopolskiego – Robert Bylica, Burmistrz Gminy Sułkowice - Artur Grabczyk oraz Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Myślenicach – bryg. mgr inż. Wojciech Murzyn.

Jakub Światłoń