Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Spotkanie dla uczestników Świetlicy Środowiskowej w Izbie Tradycji Drukuj Email
środa, 25 września 2019 12:50, odsłon: 1753

elmer m„Porozmawiajmy o…”

„Porozmawiajmy o…” to cykl zajęć przygotowanych przez pracowników biblioteki, nauczyciela ZSZiO w Sułkowicach a jednocześnie prezesa TPS „Kowadło” Panią Urszulę Woźnik-Batko przy współpracy Pani Agaty Kęsek-Olesek pedagoga ZSZiO w Sułkowicach oraz wolontariuszy –wolontariatu Św. Jana Pawła II z tejże szkoły.

Patronat nad spotkaniami objął Burmistrz Gminy Sułkowice Pan Artur Grabczyk. Zajęcia te przygotowane zostały dla uczestników Świetlicy Środowiskowej w Sułkowicach wraz z jej filiami w Rudniku, Biertowicach i Harbutowicach. Zajęcia będą odbywać się raz w miesiącu od września do grudnia bieżącego roku, w Izbie Tradycji Gminnej Biblioteki Publicznej im. ks. Józefa Sadzika w Sułkowicach.
Tolerancja była tematem pierwszych zajęć które odbyły się w piątek 20 września w Izbie Tradycji. Punktualnie o godzinie 14.15 przybyli do Izby Tradycji podopieczni Świetlicy Środowiskowej wraz ze swoimi opiekunami Panią kierownik Bernadetą Żurek oraz Panią Katarzyną Bochenek. Bardzo cieszy fakt, że na nasze zaproszenie odpowiedział  Zastępca Burmistrza Gminy Sułkowice Pan Dariusz Melerowicz, który włączył się w prowadzenie zajęć. Przebiegły one w miłej i sympatycznej atmosferze pomimo tego, że temat był trudny, dzieci chętnie słuchały i włączały się do dyskusji. Brały też udział w przygotowanych specjalnie na zajęcia ćwiczeniach. Pretekstem do dyskusji na temat tolerancji była historia o słoniu Elmerze specjalnie wybrana pod kątem poruszenia tego tematu i dostosowana do wieku dzieci. Pogadankę na temat tolerancji przygotowała i przeprowadziła pani pedagog Agata Kęsek –Olesek. W zrozumiały dla dzieci sposób wytłumaczyła co to znaczy być tolerancyjnym. Przed nami jeszcze trzy spotkania na których będziemy poruszać trudne ale ważne tematy. Już dzisiaj zapraszamy dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w październiku.