Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)1 Bieg Sułkowicki Drukuj Email
wtorek, 24 września 2019 10:55, odsłon: 1446

medale bieg sulkowicki

Pierwsze zawody biegowe w Sułkowicach

Sobota 21 września 2019 r. na długo pozostanie w pamięci nie tylko mieszkańców Sułkowic, bo tak sportowej atmosfery jak dotąd na naszym rynku nie było. A to wszystko za sprawą biegaczy, którzy wystartowali  w 1 Biegu Sułkowickim z samego centrum naszego miasteczka.

Impreza zorganizowana została przez firmę Fizjomedicus- Centrum Rehabilitacji i Terapii Manualnej przy współpracy z Urzędem Miejskim w Sułkowicach i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród miejscowych pasjonatów biegania, ale również profesjonalnych biegaczy z całej Małopolski. W biegu głównym  wzięło udział 180 zawodników, którzy pokonali 5 kilometrową trasę ulicami Sułkowic, by na boisku przy SP nr 2 przebiec linię mety.

Każdy z uczestników otrzymał koszulkę i pamiątkowy medal, natomiast na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody, wręczane w następujących kategoriach: Open, Kobiety, Mężczyźni 50+, Kobiety 50+, Najszybszy Mieszkaniec Gminy Sułkowice, Najszybszy Pacjent Fizjomedicus, Najszybszy Mieszkaniec Sułkowic.

Po biegu głównym odbyły się zawody biegowe dla dzieci, w których uczestniczyło ponad 200 dzieci w pięciu kategoriach wiekowych. Całości imprezy towarzyszył piknik rodzinny z bezpłatnymi atrakcjami dla najmłodszych. Podczas biegu nad bezpieczeństwem uczestników czuwało grono służb: druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z całej gminy, policja, firma Atma Rescuers oraz wolontariusze.  
1 Bieg Sułkowicki przeszedł już do historii, niemniej pokazał, iż nawet  sportowa rywalizacja w piękny sposób potrafi zintegrować mieszkańców Sułkowic.

Patronaci Honorowi Biegu:

Witold Kozłowski- Marszałek Województwa Małopolskiego
Józef Tomal- Starosta Powiatu Myślenickiego