Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Obchody 135 – lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Sułkowicach Drukuj Email
czwartek, 05 września 2019 07:36, odsłon: 2858

 

4

 

W dniu 31 sierpnia odbyła się uroczystość 135 - lecia OSP Sułkowice.  Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu pododdziałów OSP na Mszę Św. do Kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułkowicach. Mszę Świętą koncelebrowali: ks. dziekan Edward Antolak oraz ks. Leszek Dyląg - kapelan gminy Raba Wyżna.  Po zakończeniu mszy uroczysty orszak jubileuszowy przeszedł na parking przy strażnicy, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Uroczysty apel rozpoczął się od złożenia meldunku Małopolskiemu Komendantowi  Wojewódzkiemu PSP w Krakowie - st. bryg. Markowi Bębenkowi przez Komendanta Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Sułkowicach - Rafała Kurka. Następnie podniesiono Flagę Państwową na maszt przy dźwiękach Hymnu. Prezes OSP Sułkowice – Jan Hodurek przywitał zaproszonych gości oraz przedstawił rys historyczny jednostki. W uroczystościach uczestniczyli m.in.: st. bryg. Marek Bębenek – Małopolski Komendant Wojewódzki PSP w Krakowie, Jan Podmokły – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Myślenicach, st. bryg. Sławomir Kaganek – Komendant Powiatowy PSP w Myślenicach, bryg. Wojciech Murzyn – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Myślenicach. Wraz ze strażacką bracią na trybunach zasiedli: Robert Bylica – Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, Józef Tomal - Starosta Powiatu Myślenickiego, Rafał  Kudas – Wicestarosta Powiatu Myślenickiego, Radni Powiatowi: Aleksandra Korpal, Andrzej Pułka, Krzysztof Trojan, Artur Grabczyk – Burmistrz Gminy Sułkowice, Waldemar Wolski - Przewodniczący RM Sułkowice, Radni Rady Miejskiej w Sułkowicach, Sołtysi oraz byli Burmistrzowie. 

Obchody Jubileuszu były także doskonałą okazją do wręczenia medali i wyróżnień pożarniczych osobom szczególnie zaangażowanym w działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej. 

 

ZŁOTYM MEDALEM ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA odznaczeni zostali :

 1. Jan Osiecki
 2. Mariusz Kaczor

SREBRNYM MEDALEM ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA odznaczeni zostali:

 1. Tomasz Stręk
 2. Tadeusz Sroka
 3. Sławomir Sitarz

BRĄZOWYM MEDALEM ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA odznaczeni zostali:

 1. Bogusław Sroka
 2. Łukasz Garbień
 3. Krzysztof Kuchta

ODZNAKĄ STRAŻAK WZOROWY odznaczeni zostali:

 1. Krzysztof Jędrzejowski
 2. Rafał Kuchta
 3. Jan Klus
 4. Michał Kiebzak
 5. Paweł Jończyk

ODZNAKĄ ZASŁUŻONY DLA POŻARNICTWA ZIEMI MYŚLENICKIEJ odznaczeni zostali:

 1. Jan Hodurek
 2. Ryszard Sroka
 3. Józef Ziemianin

Z okazji Jubileuszu 135-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Sułkowicach wydana została monografia jednostki autorstwa Stefana Bochenka. Zaprezentowano w niej szeroką działalność strażaków ochotników z Sułkowic, którzy oprócz walki i ochrony przeciwpożarowej biorą czynny udział w działalności organizacyjnej, kulturalnej i religijnej. Uzupełnieniem tekstu są liczne fotografie. Publikacja ta dokumentuje i promuje działalność jednej z najstarszych jednostek OSP w powiecie myślenickim.

W końcowej części uroczystości zebrani goście złożyli życzenia wszystkim druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Sułkowicach. Wyrazy uznania wyraził między innymi Starosta Powiatu Myślenickiego Pan Józef Tomal wręczając prezesowi OSP list gratulacyjny oraz przekazał jednostce agregat prądotwórczy. Burmistrz Gminy Sułkowice przekazał druhom życzenia oraz podziękował im za wieloletnią bezinteresowną służbę. Włodarz miasta złożył na ręce prezesa OSP okolicznościowe życzenia wraz z prądownicą, która ułatwi przeprowadzenie akcji ratowniczo – gaśniczych. Po uroczystości goście zostali zaproszeni na poczęstunek. 

Monografia Ochotniczej Straży Pożarnej w Sułkowicach (PDF)

 

fot. OSP Sułkowice