Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Zmarł Ryszard Judasz Drukuj Email
środa, 14 sierpnia 2019 14:09, odsłon: 1393

r judasz

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 14 sierpnia 2019 r. odszedł Ryszard Judasz (ur. w 1941 r.) – od 1 marca 2007 r. kustosz Izby Tradycji działającej przy Gminnej Bibliotece Publicznej im. ks. Józefa Sadzika, radny Rady Miejskiej w Sułkowicach w latach 2002-2006, większość swojego zawodowego życia związany z Fabryką Narzędzi Kuźnia w Sułkowicach – przez 21 lat jako kierownik Klubu Kuźnia, a po przekształceniach - specjalista do spraw reklamy.

Wspaniały człowiek i przyjaciel, pełen pasji i humoru, który nigdy nie odmówił pomocy. To za jego sprawą powstało swoiste muzeum ziemi sułkowickiej, to on sprawił tu większość eksponatów, które pochodzą głównie z jego prywatnych zbiorów. Żył tym miejscem i przyciągał do niego wielu zwiedzających. Był skarbnicą wiedzy na temat historii Sułkowic i ich mieszkańców, gromadził pamiętniki, archiwalne zdjęcia, dokumenty, stare sprzęty gospodarskie i kowalskie, pisał do Klamry artykuły pod wspólnym hasłem „Ciekawostki historyczne”. Patriota lokalny, szczególnie zależało mu na promocji kowalskich tradycji Sułkowic. Był autorem bądź współautorem wielu folderów, opracowań i materiałów promocyjnych związanych z historią gminy, a także m.in. herbu Sułkowic z 1969 r. Współpracował ze stowarzyszeniami, muzeami, urzędem gminy, organizował i prowadził lekcje lokalnej historii dla szkół, promował naszą gminę w radio i telewizji. Za swoje życiowe zasługi otrzymał w 2017 r. Nagrodę Samorządową od Rady Miejskiej.

Pogrzeb odbędzie się w dniu 16 sierpnia 2019 r. o godz. 15:00 w Kościele Parafialnym p.w. NSPJ w Sułkowicach.