Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Wakacje ze Świetlicą Środowiskową zostały zakończone Drukuj Email
wtorek, 30 lipca 2019 08:39, odsłon: 1134

25Po trzech tygodniach zajęć 122 uczestników pożegnało akcję „Lato - 2019” zorganizowaną przez Świetlicę Środowiskową w Sułkowicach. Dzieci w formie wesołej zabawy otrzymały niezwykłą porcję wrażeń z elementami edukacji. Zajęcia odbywały się w miejscu zamieszkania i na wyjazdach. Półkolonią zostały objęte 4 miejscowości gminy, w Rudniku nie było zapotrzebowania na tego typu opiekę. 

Każdy uczestnik znalazł w programie coś dla siebie. Każdy dzień obfitował w zajęcia ruchowe, możliwe dzięki dostępom do  szkolnych sal gimnastycznych, odbyła się kolonijna olimpiada sportowa, powodzeniem cieszyły się ping-pong, piłkarzyki, cymbergaj. Wykonano plakaty pt. „Kolory lata”, powstały wspaniałe ,,Cudaki - Dziwaki” nawiązujące do ochrony środowiska, były zajęcia z profilaktyki zakończone konkursem indywidualnym „Nie wchodź w to”. Dzień talentów ukazał zainteresowania i przeróżne możliwości dzieci. Uczestnicy dzięki zajęciom zorganizowanym przez  Gminną Bibliotekę Publiczną, Towarzystwo Przyjaciół Sułkowic „Kowadło” oraz Sułkowickie Archiwum Cyfrowe zdobyli wiedzę o historii naszego miasta i spotkali się z jego Gospodarzem Panem Burmistrzem Arturem Grabczykiem.

Drugim rodzajem zajęć były wyjazdy. Uczestnicy odbyli trzy wycieczki autokarowe dłuższe i trzy wyjazdy na basen. Tegoroczne wycieczki poza funkcją rekreacyjną dostarczały ciekawej wiedzy historycznej i przyrodniczej. „Apilandia” – to jedyne w Polsce miejsce gdzie w profesjonalny sposób promuje się temat pszczół, ich ogromne znaczenie dla całego ekosystemu. „Borek” to ogromne Centrum Aktywnego Wypoczynku spełniające również funkcję edukacyjną. Zajęcia w przygodowym parku „Świat Skalnych Skał”, odbywały się w labiryncie pełnym niespodzianek. Ta trzygodzinna przygoda z edukatorem zakończyła się wspólnym grillowaniem. Z kolei „Ogród Doświadczeń” pokazał dzieciom, że tak naprawdę wszystko co nas otacza oparte jest na prawach fizyki. 

Wyjazdy na basen były uzupełnieniem codziennych zajęć rekreacyjno - ruchowych i oczywiście jak zwykle cieszyły się ogromnym powodzeniem. Łącznie w wycieczkach udział wzięło 307 osób, a w wyjazdach na basen 270 osób.

Frekwencja na zajęciach była bardzo wysoka, co świadczy o tym, że dzieci dobrze się bawiły. Dziękujemy paniom wychowawczyniom, które przez te trzy tygodnie opiekowały się dziećmi zapewniając im dobrą zabawę i bezpieczeństwo.

Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć ukazujących naszą wakacyjną przygodę.

Kierownik wypoczynku

Bernadeta Żurek