Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Tour de Pologne przejedzie przez Sułkowice! Drukuj Email
poniedziałek, 29 lipca 2019 15:52, odsłon: 1611

tdp 2019 Podczas tegorocznej 76. edycji Tour de Pologne największy wyścig kolarski w Polsce dwa razy zawita do Gminy Sułkowice. Już 3 sierpnia po raz pierwszy będziemy mieli okazję dopingować najlepszych kolarzy. W I etapie wyścigu kolarze będą mieli do pokonania krótki, szybki i dynamiczny etap o długości 136 kilometrów (Kraków – Kraków). Na trasie znajdują się trzy Górskie Premie TAURON czwartej kategorii – Lanckorona, Witanowice oraz Kaszów. Kolarze powalczą także na trzech Lotnych Premiach LOTTO – Myślenice, Czernichów, Kraków. Przejazd przez Gminę Sułkowice zaplanowany jest na godzinę 16:13 – 16:23 (Rudnik – Sułkowice ul. Sportowa, Rynek, ul. Tysiąclecia).

Po raz drugi w Gminie Sułkowice na trasie piątego etapu wyścigu kolarze pojawią się w dniu 7 sierpnia 2019. Trasa prowadzi z Kopalni Soli Wieliczka do Bielsko-Białej. Przejazd kolarzy od strony Myślenic przez Rudnik, Sułkowice i Harbutowice planowany jest w godzinach 13:22 – 13:42 (Rudnik – Sułkowice ul. Sportowa, Rynek, ul. 11 Listopada, ul. Partyzantów, Harbutowice).

W trakcie przejazdu peletonu należy liczyć się z chwilowymi utrudnieniami drogowymi. Kibiców prosimy o odpowiedzialny doping oraz stosowanie się do poleceń służb porządkowych, tak, aby przejazd kolarzy przebiegał w sposób bezpieczny – zarówno dla uczestników wyścigu, jak i oglądających kolarskie zmagania.

Więcej informacji odnośnie przebiegu wyścigu można uzyskać na oficjalnej stronie Tour de Polonge pod adresem http://www.tourdepologne.pl

Tour de Pologne UCI World Tour 3 - 9.08.2019

I etap: 3.08 Kraków – Kraków przez Myślenice / 136 km

II etap: 4.08 Tarnowskie Góry – Katowice / 153 km

III etap: 5.08 Stadion Śląski, Chorzów – Zabrze / 157 km

IV etap: 6.08 Jaworzno – Śląskie, Kocierz / 173 km

V etap: 7.08 Kopalnia Soli „Wieliczka” – Bielsko-Biała przez Myślenice / 154 km

VI etap: 8.08 Małopolska, Zakopane / 155 km

VII etap: 9.08 BUKOVINA Resort – Bukowina Tatrzańska / 132,5 km

 

tdp 2019