Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Obchody 76. rocznicy Pacyfikacji Sułkowic Drukuj Email
czwartek, 25 lipca 2019 13:54, odsłon: 1234

32W dniu 24 lipca 2019 r. odbyły się obchody upamiętniające 76. rocznicę Pacyfikacji Sułkowic. Tradycyjne obchody rozpoczęły się od uroczystego przemarszu oraz Mszy Świętej sprawowanej w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułkowicach w intencji ofiar, której przewodniczył ks. proboszcz Edward Antolak, koncelebrowali ks. Jacek Budzoń - proboszcz parafii w Biertowicach oraz ks. Marian Błaszczyk – proboszcz parafii w Rudniku. 

Po modlitwie w kościele nastąpił przemarsz pod pomnik na Rynku, gdzie przedstawiciele władzy, instytucji i stowarzyszeń złożyli wieńce i oddali hołd pomordowanym. Następnie Chór Seniorów „Elegia” występem zwieńczył całość obchodów. Po części oficjalnej odbyło się spotkanie okolicznościowe w Starej Szkole.