Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Bezpłatne badania mammograficzne Drukuj Email
poniedziałek, 15 lipca 2019 13:47, odsłon: 989

bezplaatne badania mammograficzneZapraszamy Panie na bezpłatne badanie mammograficzne. Mobilna pracownia mammograficzna Mammo MED będzie czekała na Panie 23 sierpnia 2019 w godzinach od 9.00 do 15.00 przy Ośrodku Zdrowia w Sułkowicach, ul. Szkolna 9.

Badanie mammograficzne nie wymaga żadnego skierowania i jest bezpłatne dla Pań, które w przeciągu ostatnich 24 miesięcy nie miały wykonywanej mammografii. Panie nie objęte programem (powyżej 35 roku życia) mogą wykonać badania odpłatnie w cenie 100 zł

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. (58) 325-76-02 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Rejestracja czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 20.00.

Najważniejszą i najskuteczniejszą formą wczesnej profilaktyki raka piersi jest mammografia. W Polsce z nieodpłatnych badań mammograficznych wykonywanych w ramach Programu profilaktyki Raka Piersi może skorzystać każda kobieta w wieku 50 – 69 lat raz na 2 lata. Wyjątek stanowią kobiety obciążone genetycznie. Są to kobiety, których matka, siostra lub córka chorowały na raka piersi. Tym pacjentkom przysługuje badanie mammograficzne raz w roku.

W profilaktyce najważniejszą rolę odgrywa świadomość kobiet. Świadomość tego, że wiele chorób można uniknąć. Także raka piersi! Im wcześniej wykryty, tym skuteczniej może on zostać wyleczony.

Każda z kobiet jest czyjąś córką, siostrą a może matką. W tej roli każda z Pań powinna wykonywać regularnie badania profilaktyczne stając się ambasadorem zdrowia w swoim otoczeniu.

Bądź tą kobietą, bądź przykładem dla twoich bliskich!

 

bezplaatne badania mammograficzne