Wybory do Izby Rolniczej

Fundusze z kulturą Drukuj Email
poniedziałek, 13 maja 2019 14:19, odsłon: 367

410 maja przedstawiciele naszej gminy uczestniczyli w koncercie z okazji 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Koncert odbył się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W muzyczną podróż po Europie zabrała gości piątkowej Gali Orkiestra Arte Symfoniko pod dyrekcją Mieczysława Smydy oraz wybitni soliści: Grażyna Brodzińska Pierwsza Dama Polskiej Operetki, Anna Lasota Solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu oraz wybitni tenorzy Jakub Oczkowski i Łukasz Gaj. Koncert rozpoczął Mazur z opery Straszny Dwór Stanisława Moniuszki. Nieprzypadkowo, rok 2019 jest Rokiem Stanisława Moniuszki, ojca polskiej opery narodowej.

Gospodarzem spotkania byli Marszałek Witold Kozłowski, Wicemarszałek Łukasz Smółka oraz Członek Zarządu Anna Pieczarka.  Wydarzenie stało się doskonałą okazją do tego, aby pokazać, jak dużo zmieniło się przez te 15 lat w Małopolsce, jak wiele udało się osiągnąć dzięki unijnym dotacjom i jaki ogrom wysiłku w tę zmianę włożyli małopolscy beneficjenci Funduszy Europejskich.

Serdecznie dziękujemy za przekazane na ręce Pana Burmistrza zaproszenia dla przedstawicieli naszej Gminy.

Źródło: UMWM