Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Drugi nabór do projektu Małopolska Niania 2.0 Drukuj Email
poniedziałek, 06 maja 2019 13:28, odsłon: 541

malopolska nianiaO wsparcie mogą się ubiegać rodzice, którzy ze względu na konieczność sprawowania opieki nad dzieckiem w wieku do lat 3 nie mogą podjąć lub utrzymać pracy, jak również rodzice powracający z urlopu macierzyńskiego, rodzicielskiego i wychowawczego. Wnioski o przyznanie wsparcia na dofinansowanie kosztów zatrudnienia niani przyjmowane będą od 30 kwietnia 2019 r. do 24 maja 2019 r.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zachęca do wzięcia udziału w kolejnej edycji programu Małopolska Niania 2.0, który pozwala rodzicom na swobodny powrót do pracy po urlopie rodzicielskim. W rekrutacji mogą wziąć udział rodzice pozostający bez pracy, przebywający na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim, wychowawczym, mieszkający na terenie gminy o ograniczonym dostępie do usług opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, z niepełnosprawnościami, mający pod opieką dziecko niepełnosprawne w wieku do lat 3 lub samotnie wychowujący dziecko do lat 3.

Rodzic pozostający bez zatrudnienia zakwalifikowany do udziału w projekcie otrzyma promesę gwarantującą przyznanie wsparcia pod warunkiem, że w okresie do 3 miesięcy od dnia wystawienia promesy udokumentuje posiadanie statusu osoby pracującej.

Dofinansowanie do kosztów zatrudnienia niani w ramach projektu wyniesie w 2019 r. 1 600 zł/m-c (wsparcie podstawowe) lub 2 250 zł/m-c (wsparcie podwyższone – dla rodzin znajdujących się w trudniejszej sytuacji materialnej, spełniających kryterium dochodowe zgodnie z ustawą o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci). Wsparcie będzie można otrzymywać przez okres nie dłuższy niż 12 miesięcy.

Wnioski można składać:

Regulamin naboru i uczestnictwa w projekcie, formularz wniosku o przyznanie wsparcia, a także wzór umowy uaktywniającej zawieranej z nianią są dostępne na stronie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz naboru można uzyskać w Punkcie informacyjnym projektu „Małopolska Niania 2.0” w siedzibie ROPS w Krakowie, pisząc na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub kontaktując się na Facebooku. Dyżur telefoniczny dotyczący ogłoszonego naboru prowadzony jest w dni robocze w godz. 8:00-11:00 pod nr tel. 12 422 06 36 wew. 23.

 

malopolska niania