Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Wybory do Izby Rolniczej

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Ekspresem przez gminę Drukuj Email
poniedziałek, 29 kwietnia 2019 14:07, odsłon: 523

 

 Ekspresem przez gminę:

  1. Obecnie trwają prace nad modernizacją dalszej części drogi dojazdowej do ul. Sportowej w Sułkowicach. W ramach prac zostanie wykonana nawierzchnia asfaltowa o  długości ok.  120 mb  i szerokości 3,0 m.
  2. Zakończono budowę chodnika łączącego ul. Wyzwolenia z kładką na potoku Harbutówka. Dzięki współpracy z naszym mieszkańcem panem Kamilem Pitalą, który sfinansował część robót budowlanych wykonany został chodnik z kostki brukowej o pow. 120 m2. 
  3. Trwają prace adaptacyjne w budynku przeznaczonym na nowy posterunek policji (kompleks przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sułkowicach). Obecnie  montowane są ścianki działowe oraz wykonywane są  prace instalacyjne wodociągowo –kanalizacyjne.
  4. Rozpoczęto roboty remontowe w sanitariatach w Szkole Podstawowej nr 1 w Sułkowicach. W ramach prac zostanie wykonany gruntowny remont trzech łazienek w budynku A. Zostaną wymienione instalacje wodociągowo - kanalizacyjne oraz  urządzenia sanitarne.
  5. Trwają również prace remontowe w budynku znajdującym się na terenie zalewu rekreacyjnego, wymienione zostały futryny oraz drzwi w pomieszczeniach sanitariatów, wykonano malowanie i uzupełniono tynki.
  6. Trwa budowa hali sportowej w Biertowicach. Wykonano prace instalacyjne tj. montaż instalacji centralnego ogrzewania, instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej, wykonano również wylewki. Trwają   prace ciesielskie związane z pokryciem dachowym.
  7. Rozpoczęto odnawianie   (przez Grupę Gospodarczą) barier mostów i kładek na rzece Harbutówka.
  8. Trwają prace przy kaplicy w Biertowicach. Obecnie wykonane zostały prace tynkarskie oraz kontynuowane są roboty wewnątrz kaplicy związane z odnowieniem elementów malarskich i architektonicznych. W dalszej kolejności zostanie wykonany dach oraz zagospodarowanie terenu.
  9. Wykonana została modernizacja chodnika wraz z montażem dwóch  lampy oświetleniowych przy ul. Sportowej w Sułkowicach, gdzie powstanie bezpieczne, oświetlone przejście dla pieszych. Zadanie  realizowane jest wspólnie z  Zarządem Dróg Powiatu Myślenickiego.
  10. Początek okresu wiosennego to również czas sprzątania gminy – do dnia dzisiejszego zebrano ok. 4 ton śmieci z naszych miejscowości.