Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Ekspresem przez gminę Drukuj Email
poniedziałek, 29 kwietnia 2019 14:07, odsłon: 636

 

 Ekspresem przez gminę:

  1. Obecnie trwają prace nad modernizacją dalszej części drogi dojazdowej do ul. Sportowej w Sułkowicach. W ramach prac zostanie wykonana nawierzchnia asfaltowa o  długości ok.  120 mb  i szerokości 3,0 m.
  2. Zakończono budowę chodnika łączącego ul. Wyzwolenia z kładką na potoku Harbutówka. Dzięki współpracy z naszym mieszkańcem panem Kamilem Pitalą, który sfinansował część robót budowlanych wykonany został chodnik z kostki brukowej o pow. 120 m2. 
  3. Trwają prace adaptacyjne w budynku przeznaczonym na nowy posterunek policji (kompleks przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sułkowicach). Obecnie  montowane są ścianki działowe oraz wykonywane są  prace instalacyjne wodociągowo –kanalizacyjne.
  4. Rozpoczęto roboty remontowe w sanitariatach w Szkole Podstawowej nr 1 w Sułkowicach. W ramach prac zostanie wykonany gruntowny remont trzech łazienek w budynku A. Zostaną wymienione instalacje wodociągowo - kanalizacyjne oraz  urządzenia sanitarne.
  5. Trwają również prace remontowe w budynku znajdującym się na terenie zalewu rekreacyjnego, wymienione zostały futryny oraz drzwi w pomieszczeniach sanitariatów, wykonano malowanie i uzupełniono tynki.
  6. Trwa budowa hali sportowej w Biertowicach. Wykonano prace instalacyjne tj. montaż instalacji centralnego ogrzewania, instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej, wykonano również wylewki. Trwają   prace ciesielskie związane z pokryciem dachowym.
  7. Rozpoczęto odnawianie   (przez Grupę Gospodarczą) barier mostów i kładek na rzece Harbutówka.
  8. Trwają prace przy kaplicy w Biertowicach. Obecnie wykonane zostały prace tynkarskie oraz kontynuowane są roboty wewnątrz kaplicy związane z odnowieniem elementów malarskich i architektonicznych. W dalszej kolejności zostanie wykonany dach oraz zagospodarowanie terenu.
  9. Wykonana została modernizacja chodnika wraz z montażem dwóch  lampy oświetleniowych przy ul. Sportowej w Sułkowicach, gdzie powstanie bezpieczne, oświetlone przejście dla pieszych. Zadanie  realizowane jest wspólnie z  Zarządem Dróg Powiatu Myślenickiego.
  10. Początek okresu wiosennego to również czas sprzątania gminy – do dnia dzisiejszego zebrano ok. 4 ton śmieci z naszych miejscowości.