Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Wybory do Izby Rolniczej

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Dostosowanie pomieszczenia w nowej hali w Rudniku pod urządzenie gabinetu dentystycznego Drukuj Email
środa, 02 stycznia 2019 09:57, odsłon: 325

Dla zdrowia jamy ustnej

W nowo wybudowanej hali w Rudniku, dopuszczonej do użytku w dniu 31 sierpnia 2018 r. powstaje gabinet dentystyczny. Taka możliwość pojawiła się 2 sierpnia 2018 r., kiedy Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nabór wniosków w ramach programu profilaktyki zdrowotnej pn. „Poprawa dostępności świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach w 2018 r.”

 

Gmina Sułkowice złożyła zatem w sierpniu wniosek. W październiku 2018 r. konkurs został rozstrzygnięty i gminie została przyznana dotacja w wysokości 99 400 zł na urządzenie gabinetu i realizację projektu edukacyjnego w zakresie zdrowia jamy ustnej. Obecnie konieczne jest wykonanie prac adaptacyjnych w tym pomieszczeniu: robót elektrycznych, wodnych, kanalizacyjnych i montaż klimatyzatora. Pomieszczenie, choć nowe, nie spełnia wszystkich wymogów dla gabinetów dentystycznych.

Prace planowane są na styczeń 2019 r., a uruchomienie gabinetu dentystycznego przewidziane jest w I kwartale 2019 r.