Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Odblaskowy różaniec w Sułkowicach Drukuj Email
poniedziałek, 05 listopada 2018 14:28, odsłon: 419

Zaświecili przykładem

odblaskowy_rozaniec_mNaboźżeństwo różańcowe w Sułkowicach w piątek 26 października miało wyjątkowy charakter - z procesją prowadzoną przez uczniów noszacych "odblaski".

Szkoła Podstawowa nr 1 wspólnie z Parafią NSPJ oraz OSP w Sułkowicach po raz kolejny przypomniała w ten sposób mieszkańcom o konieczności zachowania bezpieczeństwa i noszenia elementów odblaskowych po zmroku.

Odblaskowy Różaniec pod hasłem: „"Świeć przykładem” to akcja zapoczątkowana wspólnie kilka lat temu w celu zwrócenia uwagi na konieczność noszenia elementów odblaskowych po zmroku.

Wspólna modlitwa za ofiary wypadków drogowych połączona z rozdawaniem mieszkańcom opasek odblaskowych jest doskonałą formą podnoszenia świadomości lokalnego społeczeństwa oraz zwróceniem uwagi na fakt, jak ważne jest bycie widocznym na drodze, zwłaszcza wieczorową porą, gdy widoczność jest znacznie ograniczona. Dodatkowo skuteczność odblasków można było zaobserwować podczas procesji różańcowej oświetlanej przez druhów z OSP. Inicjatywa ta cieszy się ogromnym uznaniem w środowisku, dlatego mamy nadzieję, że będzie kontynuowana.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękuję firmie INET z Myślenic, szczególnie Panu Tomaszowi Bednarczykowi za ufundowanie odblasków, księdzu proboszczowi i księdzu Patrykowi oraz Dyrekcji szkoły i nauczycielkom angażującym się co roku w przygotowanie tej akcji – informuje koordynator akcji Magdalena Klus.

Więcej zdjęć w galerii SP nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach

http://spmickiewicz.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=567#gallery/567