Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Szymon Gumularz - drugi wicemistrz świata w Grecji Drukuj Email
poniedziałek, 05 listopada 2018 13:19, odsłon: 373

Z brązowym medalem i pierwszą normą na tytuł arcymistrza

szymek_porto_carras „Z wielką dumą informuję, że Szymon Gumularz zdobył w zakończonych właśnie Mistrzostwach Świata Juniorów w szachach w Porto Carras (Grecja) brązowy medal i tytuł II wicemistrza świata.

Jednocześnie Szymek uzyskał swoją pierwszą normę na tytuł arcymistrza” – przekazuje jego ojciec Tomasz Gumularz.

Zajęcie tak wysokiej lokaty oznacza powołanie do Kadry Narodowej Polski Juniorów (do lat 18) na rok 2019 oraz powołanie do reprezentowania Polski na przyszłorocznych Mistrzostwach Świata (Indie) oraz Mistrzostwach Europy (Słowacja).

Obecnie Szymek jest członkiem Polskiej Kadry Narodowej Juniorów, zawodnikiem Klubu Szachowego Polonia Wrocław i w jego barwach występuje w szachowej ekstralidze (najwyższej szachowej lidze seniorskiej), ponadto od 2017 r. jest stypendystą Miasta Wrocław (gdzie siedzibę ma jego klub).

tg

fot. z arch. pryw.

Linki:

http://worldyouth2018.com/

http://worldyouth2018.com/pairings-results/