Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Korowód Świętych w Sułkowicach Drukuj Email
wtorek, 30 października 2018 13:39, odsłon: 681

Wszyscy święci balowali w Sułkowicach

korowod Sułkowicka parafia i Szkoła Podstawowa nr 1 w Sułkowicach zorganizowała Korowód Świętych dla wszystkich dzieci w Sułkowicach na kilka dni przed Wszystkimi Świętymi, 28 października 2018 r.
Warto było się przebrać, bo na najlepszych czekały atrakcyjne nagrody od sponsorów, a dla wszystkich uczestników - paczuszki z upominkami.

Po raz pierwszy wprowadzono także przechodni puchar – wielkiego Anioła Korowodu skonstruowanego przez Halinę Jasińską, który będzie co roku losowany przez uczestników korowodu, a zwycięska osoba będzie się nim opiekować przez cały rok.

Po mszy świętej o godz. 11:30 dzieci wraz z rodzicami przemaszerowały do Sali gimnastycznej w SP nr 1 w Sułkowicach, gdzie czekały już na nich liczne atrakcje i poczęstunek. Imprezę zorganizował ks. Patryk Jagos, wspomagany przez dyrektor Krystynę Madejczyk oraz nauczycieli z SP nr 1. Zabawy z dziećmi prowadzili Danuta Kostowal-Suwaj oraz ks. Wojciech Borowiec, który także poświęcił Anioła. W pomoc w organizację korowodu co roku mocno włączają się także Magdalena Klus, Paulina Malina oraz Karolina i Piotr Budzoniowie.

Dzieci chętnie prezentowały się w strojach wybranych przez siebie świętych i opowiadały o swoich patronach. Zwycięzców konkursu na najciekawszy strój i atrybut świętego w kategorii przedszkola i klasy I-III wytypowało jury w skład którego weszli: Krystyna Madejczyk, Artur Grabczyk, Marta Matera i ks. Patryk Jagos.

Nagrody, upominki i poczęstunek zostały ufundowany przez parafię NSPJ w Sułkowicach, Radę Osiedla, firmę GS Sułkowice, firmę Metal-Mix, firmę Euro i Grzegorza Pyrtka. Organizatorzy dziękują także za wsparcie Strażakom z OSP Sułkowice, Dyrekcji Szkoły, Marcie Kęsek, Marcie Materze, Edycie Matulskiej, Renacie Urbańczyk, Beacie Siomusze oraz Danucie Kostowal-Suwaj za pomoc w przygotowaniu korowodu.

jgk

fot. Studio For You Jolanta Piechota

www.studio4u.eu