Wybory samorządowe 2018

„Święto Seniora” w Centrum Kultury w Harbutowicach – 11.10.2018 r. Drukuj Email
czwartek, 18 października 2018 12:13, odsłon: 607

Spotkanie integracyjne dla osób 60+

swieto_seniora Od 2010 r. co roku spotykają się seniorzy z gminy Sułkowice, by wspólnie świętować swój dzień. Uroczystość organizuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Sułkowicach.
Jego dyrektor Józefa Bernecka z radością przywitała wszystkich gości na „Święcie Seniora” 11 października 2018 r. w Centrum Kultury w Harbutowicach.

Burmistrz Piotr Pułka życzył wszystkim zebranym dużo zdrowia, sił i dobrej zabawy.

OPS zapewnił emerytkom gorący posiłek oraz wspaniały deser, przygotowane przez Spółdzielnię Socjalną „Podkówka”. Kucharki na czele ze swoją prezes Eweliną Koźlak, która osobiście piekła wszystkie ciasta, otrzymały głośny aplauz od zebranych za rarytasy, które zaserwowały.

Emerytki miały okazję obejrzeć piękny, taneczny występ przedszkolaków z PS nr 1 w Sułkowicach, przygotowanych przez wychowawczynię Renatę Krakowiak. Po występie dzieci wręczyły seniorom upominki z okazji ich święta – wrzosy.

Na „Święto Seniora” zostały przygotowane śpiewniki, a na akordeonie przygrywał obecnym Adam Nieciąg. Dziewięćdziesięcioletnia seniorka z Biertowic zaśpiewała na tę okazję piosenkę pt. „Trzy kwiatki”. Zabawa była okazją do wyjścia z domu i radosnego spotkania z drugim człowiekiem.

Impreza ta zapoczątkowała cykl spotkań w ramach projektu „Nasz Senior”. Teraz panie będą się spotykać na tematycznych warsztatach w OPS-ie, na które można było się zgłaszać do 21 września 2018 r. Ośrodek Pomocy Społecznej - korzystając z doświadczeń z ubiegłego roku i realizacji projektu pt. „Koło seniora”, także i w tym roku postanowił zorganizować zajęcia, które cieszyły się wśród uczestników największym powodzeniem, a więc seminaria plastyczne i kulinarne. Organizowane będą również inne zajęcia tematyczne, zaproponowane przez uczestników projektu i dostosowane do ich zainteresowań czy potrzeb. Projekt przeznaczony jest dla osób w wieku 60 + z terenu gminy Sułkowice. Rozpoczął się właśnie od spotkania integracyjnego pt. „Święto Seniora”.

jgk

fot. Joanna Gatlik-Kopciuch i Piotr Budzoń