Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Inauguracja Roku Kulturalnego w SOK – 14.10.2018 r. Drukuj Email
czwartek, 18 października 2018 08:30, odsłon: 515

W kręgu sułkowickiej kultury

inauguracja_sok Sułkowicki Ośrodek Kultury co roku organizuje Inaugurację Roku Kulturalnego – imprezę, na prezentują się wszystkie działające w ośrodku grupy muzyczne, taneczne oraz wokaliści.
Koncert 14 października rozpoczęła świetnie ze sobą zgrana Orkiestra Dęta z Sułkowic, gdzie nie przeciśnie się ani jedna fałszywa nutka, a każdy takt i dźwięk jest perfekcyjny.

Orkiestrą dyryguje od kilku już lat Andrzej Moskal.

Po koncercie orkiestry wystąpiła Zuzanna Biela. Następnie dyrektor SOK Halina Obst poprosiła na scenę senatora Andrzeja Pająka oraz burmistrza Piotra Pułkę, by wręczyli nagrody SOK Kultura 2018. W tym roku przyznano je Joannie Gatlik-Kopciuch i Mirosławowi Polakowi za „pracę na rzecz sułkowickiej kultury i wspieranie działań kulturalnych organizowanych przez SOK”. Instruktorką SOK-u 2018 została Halina Repeć m.in. za przypomnienie mieszkańcom gminy i powiatu „Piosenki o pacyfikacji” w 75. rocznicę tego tragicznego wydarzenia w dziejach Sułkowic.

Na scenie pojawiły się także grupy baletowe przedszkolaków i Retro. Po tańcu nowoczesnym pojawił się taniec i śpiew ludowy wykonany przez grupę najmłodszą i średnią ZPiT Elegia z Rudnika, oczywiście z akompaniamentem elegijnej orkiestry. Na scenie wystąpiła rozśpiewana Aleksandra Kuźniar z akompaniującym jej tatą Pawłem, a po nich sceną zawładnął chór Apassionata z nowym dyrygentem Maciejem Gawronem. Na koniec wystąpiły dziewczynki z byłej grupy Dzieci Chudego, które aktualnie trenuje Monika Giergiel.

Koncert był spójny i dynamiczny, więc oglądało się go z przyjemnością i zaciekawieniem. A po nim można było obejrzeć wystawę „Symbole Polski” przygotowaną przez SOK.

tekst i fot. jgk