Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Z okazji Gminnego Święta Edukacji Drukuj Email
wtorek, 16 października 2018 12:19, odsłon: 1306

Nagrody Burmistrza dla Wybitnych Nauczycieli za rok szkolny 2017/2018

nagrody_nauczyciele Gminne Święto Edukacji odbyło się 11 października 2018 r. w Starej Szkole w Sułkowicach.
W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy, nauczyciele, którzy uzyskali kolejny stopień awansu zawodowego oraz ci, którzy szczególnie wyróżnili się w ostatnim roku szkolnym.

 

W obecności dyrektorów gminnych placówek oświatowych burmistrz Piotr Pułka składa życzenia wszystkim dydaktykom pracującym w Gminie Sułkowice. Jest to okazja do tego, by docenić najbardziej wyróżniających się nauczycieli, podziękować im za trud, jaki wkładają w wychowanie i przekazywanie wiedzy uczniom w naszej gminie.

Na spotkaniu – oprócz sekretarz gminy Małgorzaty Dziadkowiec i kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Rekreacji Barbary Flagi obecna była także przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Krystyna Sosin, która nie szczędziła ciepłych słów w stronę nauczycieli, dziękując im za wspaniałą pracę, zapewniając jednocześnie, że obecny skład rady miejskiej zawsze starał się, by oświata była „oczkiem w głowie” Gminy Sułkowice i by stale polepszać warunki oświatowe.

W tym roku Nagrodą Burmistrza Gminy Sułkowice dla Wybitnego Nauczyciela wyróżnieni zostali: Marta Szczurek z PS w Harbutowicach, Tomasz Kukla z ZPO w Krzywaczce, Alicja Temple - wicedyrektor i nauczyciel PS nr 1 w Sułkowicach, Danuta Nykiel z SP nr 1 w Sułkowicach oraz Marta Przęczek z SP nr 2 w Sułkowicach.

Są to osoby inspirujące i motywujące uczniów do twórczego działania, niespoczywające na laurach, ciągle podnoszące kwalifikacje zarówno swoje, jak i swoich wychowanków, powodując, iż osiągają oni świetne wyniki w nauce, czy też w różnych konkursach. Ci nauczyciele to osoby, które potrafią zarazić pasją, a przy okazji same są bardzo rzetelne, taktowne, umiejące pracować z drugim człowiekiem, budzące sympatię. Zakres ich działań wykracza daleko poza zwykłe obowiązki nauczycielskie. Poświęcają oni swój wolny czas na różne inicjatywy, ale także potrafią zaangażować w różne akcje pomocowe dzieci i ich rodziców.

Stopień nauczyciela mianowanego w roku 2018 uzyskali: Małgorzata Susarska i Ryszard Mecha – oboje z ZPO w Krzywaczce, Jolanta Liszka z PS nr 1 w Sułkowicach oraz Izabela Biela z PS nr 2 w Sułkowicach. Burmistrz pogratulował im i z tej okazji wręczył także upominki.

Pozostaje pogratulować naszym placówkom oświatowym tak świetnych pracowników, a im samym życzyć, by nigdy nie stracili tej werwy i pasji przy wykonywaniu swojej misji edukacyjnej.

tekst i fot. Joanna Gatlik-Kopciuch