Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Wybory do Izby Rolniczej

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Szlachetna Paczka – spotkanie organizacyjne Rejonu w UM Drukuj Email
środa, 10 października 2018 14:55, odsłon: 516

Pomoc dla rodzin bodźcem do pójścia naprzód

spotkanie_szp

Na spotkaniu 5 października w Urzędzei Miejskim szczegóły akcji Szlachetna Paczka w Rejonie Sułkowice omawiali jej liderzy i przedstawiciele samorządu gminy.

Rejon Sułkowice oprócz naszej gminy obejmie też miejscowości z gmin Budzów i Lanckorona, a niewykluczone, że także Jasienica i Bysina z rejonu Myślenice.

Na spotkaniu obecni byli burmistrz Piotr Pułka, sekretarz Małgorzata Dziadkowiec, dyrektor OPS Józefa Bernecka, którzy od lat wspierają działania tutejszych liderów i wolontariuszy, zawsze służąc pomocą informacyjno-kontaktowo-logistyczną przy tym dużym i wymagającym przedsięwzięciu, jakim jest zarówno pozyskanie wolontariuszy, udostępnienie lokalu służącego jako magazyn dla szlachetnych paczek, jak i szeroko rozumiana pomoc w dotarciu do osób najbardziej potrzebujących.

Joanna Rozwadowska jako liderka rejonu Sułkowice podkreśliła dobrą, a wręcz wzorcową i niezawodną współpracę z przedstawicielami gminy Sułkowice oraz przedstawiła zebranym istotne informacje dotyczące akcji. Aktualnie nacisk z pomocą skierowany jest na osoby starsze, niepełnosprawne, osoby po jakichś nieszczęściach, jak katastrofa budowlana, pożar, powódź, czy inne nieszczęście. Do rejonu Sułkowice zgłosiło się już 11 wolontariuszy, ale mile widziani są kolejni. Liderka rejonu prosiła także o kontakt, jeśliby ktoś w otoczeniu znał jakąś osobę lub rodzinę, która kwalifikowałaby się do wsparcia, a do której do tej pory nie udało się dotrzeć. Telefon kontaktowy do Joanny Rozwadowskiej to 604 714 730.

Czas nagli, gdyż już 17 listopada 2018 r. jest tzw. „otwarcie rodzin” na stronie internetowej Szlachetnej Paczki, gdzie będzie można wybrać rodzinę, której chce się pomóc. Siedzibą magazynu rejonu Sułkowice będzie budynek Starej Szkoły w Sułkowicach, gdzie darczyńcy będą mogli składować prezenty dla osób potrzebujących. Jak zauważyli liderzy i wolontariusze rejonu Sułkowice – jest to bardzo dobre logistycznie miejsce pod taką akcję. W pomoc obiecali zaangażować się także strażacy ochotnicy z gminy Sułkowice. Tegoroczny Finał odbędzie się 8 i 9 grudnia 2018 r., kiedy to materialna pomoc dla potrzebujących będzie dostarczana bezpośrednio do ich domów.

tekst i fot. jgk