Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

Wybory samorządowe 2018

wybory avatar

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Posadzenie dębu pamięci w Krzywaczce Drukuj Email
wtorek, 09 października 2018 10:09, odsłon: 557

Na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

sadzenie_debu Dąb mający upamiętniać 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości został uroczyście posadzony w Krzywaczce pod górnym parkingiem.

Tego patriotycznego aktu dokonano 7 października 2018 r, po niedzielnej sumie w intencji Ojczyzny i procesji wokół kościoła. 

 

Inspiratorem tego wydarzenia jest ks. proboszcz Zbigniew Drobny, a drzewo ufundowali państwo Szewczykowie prowadzący szkółkę w Krzywaczce. To miało być takie symboliczne historyczne przekazanie drzewa od starszej dla młodszej generacji na pamiątkę.

Samego aktu wkopania drzewa dokonało wielu chętnych do uczestnictwa w tym historycznym wydarzeniu: burmistrz Piotr Pułka, sekretarz Małgorzata Dziadkowiec, sołtys Janusz Starzec, ks. proboszcz Zbigniew Drobny, Władysława i Stanisław Zadorowie, prezes stowarzyszenia Gospodyń „Swojskie Klimaty” w Krzywaczce Małgorzata Szafraniec, wiceprezes Fundacji Pomoc Polakom Donbasu Jerzy Kozek, krakowianki sypiące kwiaty podczas procesji różańcowej oraz najmłodsi mieszkańcy Krzywaczki.

W czasie sadzenia drzewa padały różne propozycje imienia dla drzewa np. Wojciech (pod którego wezwaniem był poprzedni kościół w Krzywaczce), czy Jan Paweł II. Póki co nie wybrano żadnego, ale pewnie nadanie imienia będzie kolejną okazją do sympatycznego spotkania pod drzewem, które jest symbolem długowieczności. To w Krzywaczce ma przypominać o tym, że Polska już od 100 lat jest niepodległa oraz symbolizować utrzymanie naszego kraju w niepodległości przez kolejne sto lat i oczywiście dłużej..

tekst i fot. jgk