Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Wybory do Izby Rolniczej

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Posadzenie dębu pamięci w Krzywaczce Drukuj Email
wtorek, 09 października 2018 10:09, odsłon: 601

Na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

sadzenie_debu Dąb mający upamiętniać 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości został uroczyście posadzony w Krzywaczce pod górnym parkingiem.

Tego patriotycznego aktu dokonano 7 października 2018 r, po niedzielnej sumie w intencji Ojczyzny i procesji wokół kościoła. 

 

Inspiratorem tego wydarzenia jest ks. proboszcz Zbigniew Drobny, a drzewo ufundowali państwo Szewczykowie prowadzący szkółkę w Krzywaczce. To miało być takie symboliczne historyczne przekazanie drzewa od starszej dla młodszej generacji na pamiątkę.

Samego aktu wkopania drzewa dokonało wielu chętnych do uczestnictwa w tym historycznym wydarzeniu: burmistrz Piotr Pułka, sekretarz Małgorzata Dziadkowiec, sołtys Janusz Starzec, ks. proboszcz Zbigniew Drobny, Władysława i Stanisław Zadorowie, prezes stowarzyszenia Gospodyń „Swojskie Klimaty” w Krzywaczce Małgorzata Szafraniec, wiceprezes Fundacji Pomoc Polakom Donbasu Jerzy Kozek, krakowianki sypiące kwiaty podczas procesji różańcowej oraz najmłodsi mieszkańcy Krzywaczki.

W czasie sadzenia drzewa padały różne propozycje imienia dla drzewa np. Wojciech (pod którego wezwaniem był poprzedni kościół w Krzywaczce), czy Jan Paweł II. Póki co nie wybrano żadnego, ale pewnie nadanie imienia będzie kolejną okazją do sympatycznego spotkania pod drzewem, które jest symbolem długowieczności. To w Krzywaczce ma przypominać o tym, że Polska już od 100 lat jest niepodległa oraz symbolizować utrzymanie naszego kraju w niepodległości przez kolejne sto lat i oczywiście dłużej..

tekst i fot. jgk