Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Wybory do Izby Rolniczej

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Oficjalne otwarcie boiska rekreacyjnego KS Gościbia w Sułkowicach Drukuj Email
poniedziałek, 01 października 2018 10:16, odsłon: 747

logotypy lgd goscibaEuropejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

Dla miłośników piłki nożnej

otwarcie_boiska_ks_goscibia Nowy obiekt sportowy w Sułkowicach - ogólnodostępne boisko rekreacyjne z trawy syntetycznej o wymiarach ze strefą wybiegu 22,24 x 46,64 m tj. 1037,27 m2 oraz o wymiarach pola do gry 20,0 m x 42,40 m z oświetleniem - został ukończony pod koniec sierpnia 2018 r. 

W sobotę 29 września odbyło się uroczyste otwarcie.

Boisko mieści się on przy głównym stadionie przy ul. Sportowej, a zarządza nim Klub Sportowy „Gościbia” Sułkowice. Biało-czerwoną wstęgę przecięli: Burmistrz Gminy Sułkowice Piotr Pułka, prezes KS Gościbia Jacek Burkat oraz sekretarz klubu Ewa Świerczyńska. Zrobili to w obecności trenerów Leszka Tyrawy, Piotra Sroki oraz Szymona Tokarza z reprezentacją chłopców ze Szkółki Piłkarskiej Gościbia Sułkowice.

Burmistrz dziękował inwestorom boiska, czyli zarządowi Klubu KS Gościbia za odwagę w decyzji o realizacji inwestycji oraz wyraził zadowolenie, że udało się pozyskać dofinansowanie na ten cel z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (299 983,00 zł, przy całkowitym koszcie zadania w wysokości 488 310,00 zł). Wręczył też Klubowi piłki, by dobrze służyły na nowym boisku.

Prezes Jacek Burkat dziękował natomiast burmistrzowi i sekretarz gminy Małgorzacie Dziadkowiec za inspirację do działania, a pracownikom urzędu za wszelką pomoc przy realizacji tego zadania.

Po przecięciu wstęgi młodzi zawodnicy z werwą wbiegli na boisko i rozegrali między sobą mini-turniej, pokazując – mimo młodego wieku – już wielkie umiejętności piłkarskie.

Z boiska mogą korzystać szkoły, kluby sportowe, organizacje społeczne pod opieką nauczyciela, trenera lub innej osoby odpowiedzialnej oraz osoby prywatne po wcześniejszej rezerwacji w biurze klubu lub u wyznaczonego pracownika. Korzystający z obiektu muszą pamiętać o tym, że na tym rodzaju boiska nie można korzystać z obuwia piłkarskiego z korkami.

Zadanie było współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2. ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.”

jgk