Wybory samorządowe 2018

wybory avatar

Oficjalne otwarcie boiska rekreacyjnego KS Gościbia w Sułkowicach Drukuj Email
poniedziałek, 01 października 2018 10:16, odsłon: 542

logotypy lgd goscibaEuropejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

Dla miłośników piłki nożnej

otwarcie_boiska_ks_goscibia Nowy obiekt sportowy w Sułkowicach - ogólnodostępne boisko rekreacyjne z trawy syntetycznej o wymiarach ze strefą wybiegu 22,24 x 46,64 m tj. 1037,27 m2 oraz o wymiarach pola do gry 20,0 m x 42,40 m z oświetleniem - został ukończony pod koniec sierpnia 2018 r.

W sobotę 29 września odbyło się uroczyste otwarcie.

Boisko mieści się on przy głównym stadionie przy ul. Sportowej, a zarządza nim Klub Sportowy „Gościbia” Sułkowice. Biało-czerwoną wstęgę przecięli: Burmistrz Gminy Sułkowice Piotr Pułka, prezes KS Gościbia Jacek Burkat oraz sekretarz klubu Ewa Świerczyńska. Zrobili to w obecności trenerów Leszka Tyrawy, Piotra Sroki oraz Szymona Tokarza z reprezentacją chłopców ze Szkółki Piłkarskiej Gościbia Sułkowice.

Burmistrz dziękował inwestorom boiska, czyli zarządowi Klubu KS Gościbia za odwagę w decyzji o realizacji inwestycji oraz wyraził zadowolenie, że udało się pozyskać dofinansowanie na ten cel z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (299 983,00 zł, przy całkowitym koszcie zadania w wysokości 488 310,00 zł). Wręczył też Klubowi piłki, by dobrze służyły na nowym boisku.

Prezes Jacek Burkat dziękował natomiast burmistrzowi i sekretarz gminy Małgorzacie Dziadkowiec za inspirację do działania, a pracownikom urzędu za wszelką pomoc przy realizacji tego zadania.

Po przecięciu wstęgi młodzi zawodnicy z werwą wbiegli na boisko i rozegrali między sobą mini-turniej, pokazując – mimo młodego wieku – już wielkie umiejętności piłkarskie.

Z boiska mogą korzystać szkoły, kluby sportowe, organizacje społeczne pod opieką nauczyciela, trenera lub innej osoby odpowiedzialnej oraz osoby prywatne po wcześniejszej rezerwacji w biurze klubu lub u wyznaczonego pracownika. Korzystający z obiektu muszą pamiętać o tym, że na tym rodzaju boiska nie można korzystać z obuwia piłkarskiego z korkami.

Zadanie było współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2. ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.”

jgk