Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Wybory do Izby Rolniczej

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Dentysta w szkole w Rudniku Drukuj Email
piątek, 28 września 2018 06:49, odsłon: 742

dentysta rudnik

Gabinet stomatologiczny w szkole w Rudniku

Do końca tego roku w nowej hali sportowej W Rudniku powstanie gabinet stomatologiczny.

Gmina pozyskała na ten cel 99 400 zł dofinansowania z Ministerstwa Zdrowia. Wniosek gminy Sułkowice otrzymał najwyższą punktację w Polsce za przygotowanie oferty.

Gabinet w hali sportowej w Rudniku będzie się mieścił na górnej kondygnacji. Od początku to pomieszczenie było wykańczane pod tym kątem, a na jego wyposażenie gmina złożyła wniosek do ministerialnego programu „Poprawa dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach w 2018 r.”. Ministerstwo wybrało 47 ofert w całej Polsce. Wniosek naszej gminy został najwyżej oceniony spośród 95 zgłoszonych do konkursu. Pozyskane pieniądze dofinansują wyposażenie gabinetu w sprzęt specjalistyczny. Po zakończeniu prac – zgodnie z wymogami konkursowymi do końca roku – gmina podpisze umowę z NFZ-tem i w szkole zacznie przyjmować dentysta lecząc i prowadząc profilaktykę próchnicy.

Najwyżej punktowany wniosek konkursowy w Polsce opracowało Biuro pozyskiwania funduszy europejskich Urzędu Miejskiego w Sułkowicach koordynowane przez Ewę Garbień we współpracy z kierownikiem Wydziału Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego Małgorzatą Bajer. 

tekst i fot. awz

https://www.gov.pl/zdrowie/ogloszenia-poprawa-dostepnosci-do-swiadczen-stomatologicznych-dla-dzieci-i-mlodziezy-w-szkolach-w-2018-r

https://www.gov.pl/documents/292343/436711/Og%C5%82oszenie_o_wyborze_najkorzystniejszych_ofert.docx/fc2ecd8a-963f-0df2-7bd6-4b111a500afe