Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

Wybory samorządowe 2018

wybory avatar

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Dzień Przedszkolaka z poświęceniem placu zabaw Drukuj Email
piątek, 21 września 2018 12:33, odsłon: 1091

Poświęcenie i otwarcie placu zabaw przy Jedynce na Dzień Przedszkolaka

plac zabaw ps1

Wczoraj (20 września) w całej gminie świętowały przedszkolaki. Panie zabrały je na wycieczki, burmistrz odwiedził wszystkie przedszkola z koszami winogron i soczków dla wszystkich, a w Jedynce uznano, że jest to wymarzona okazja, by oficjalnie poświęcić i oddać do użytku nowy plac zabaw.
Otwarcia dokonano, przebijając szpilkami baloniki na wstędze. 

Uroczystość była kameralna, w przedszkolnym gronie, przybyli na nią burmistrz Piotr Pułka, sekretarz gminy Małgorzata Dziadkowiec, mama przewodnicząca Radzie Rodziców Agnieszka Kurek, a plac zabaw poświęcił ks. Wojciech Borowiec. - Jeszcze te huśtawki. I grzybki też koniecznie - upominały się panie podczas święcenia o tę jedyną w swoim rodzaju "polisę ubezpieczeniową" dla swoich podopiecznych. Ksiądz Wojtek nie żałował wody święconej i wszystkie urządzenia, dzieci, a także panie zostały nią obficie pokropione. Burmistrz skierował do dzieci kilka serdecznych słów, goście wraz z dyrektor Krystyną Starzec i przedstawicielką przedszkolaków przebili baloniki na otwarcie, a dzieci chórem bardzo ładnie podziękowały i po chwili wymaszerowały zwartym szykiem na wycieczkę na Gościbię.

Tylko trzylatki, jako że nowicjusze w życiu przedszkolnym, pozostały w przedszkolu i od razu wypróbowały ten już dobrze znany, ale przecież w tym dniu jak najbardziej świąteczny plac zabaw.

tekst i fotografie Anna Witalis-Zdrzenicka