Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Wybory do Izby Rolniczej

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Dzień Przedszkolaka z poświęceniem placu zabaw Drukuj Email
piątek, 21 września 2018 12:33, odsłon: 1146

Poświęcenie i otwarcie placu zabaw przy Jedynce na Dzień Przedszkolaka

plac zabaw ps1

Wczoraj (20 września) w całej gminie świętowały przedszkolaki. Panie zabrały je na wycieczki, burmistrz odwiedził wszystkie przedszkola z koszami winogron i soczków dla wszystkich, a w Jedynce uznano, że jest to wymarzona okazja, by oficjalnie poświęcić i oddać do użytku nowy plac zabaw.
Otwarcia dokonano, przebijając szpilkami baloniki na wstędze. 

Uroczystość była kameralna, w przedszkolnym gronie, przybyli na nią burmistrz Piotr Pułka, sekretarz gminy Małgorzata Dziadkowiec, mama przewodnicząca Radzie Rodziców Agnieszka Kurek, a plac zabaw poświęcił ks. Wojciech Borowiec. - Jeszcze te huśtawki. I grzybki też koniecznie - upominały się panie podczas święcenia o tę jedyną w swoim rodzaju "polisę ubezpieczeniową" dla swoich podopiecznych. Ksiądz Wojtek nie żałował wody święconej i wszystkie urządzenia, dzieci, a także panie zostały nią obficie pokropione. Burmistrz skierował do dzieci kilka serdecznych słów, goście wraz z dyrektor Krystyną Starzec i przedstawicielką przedszkolaków przebili baloniki na otwarcie, a dzieci chórem bardzo ładnie podziękowały i po chwili wymaszerowały zwartym szykiem na wycieczkę na Gościbię.

Tylko trzylatki, jako że nowicjusze w życiu przedszkolnym, pozostały w przedszkolu i od razu wypróbowały ten już dobrze znany, ale przecież w tym dniu jak najbardziej świąteczny plac zabaw.

tekst i fotografie Anna Witalis-Zdrzenicka