Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Wybory do Izby Rolniczej

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)W Małopolskim Konkursie „Odblaskowa Szkoła” Drukuj Email
środa, 19 września 2018 09:27, odsłon: 390

odblaskowa_sp2

„Świecimy przykładem” – w SP2 w Sułkowicach

Szkoła Podstawowa nr 2 w Sułkowicach po raz drugi przystąpiła do Konkursu „Odblaskowa Szkoła”.

W ramach akcji dzieci uczą się dbać o własne bezpieczeństwo na drodzie i wyrabiają sobie nawyk korzystania z odblasków.

Celem programu jest poprawa widoczności dzieci na drodze i ograniczenie wypadków z udziałem uczniów poprzez wyposażenie ich w elementy odblaskowe oraz systematyczne kształtowanie u wychowanków nawyków dbania o swoje bezpieczeństwo. W ramach akcji przeprowadzonych zostało szereg działań. 11 września 2018 r. z inicjatywy Dyrektora Szkoły Marcelego Pacuta, pedagog Teresy Chodnik-Bigaj oraz koordynatora konkursu Katarzyny Dąbrowskiej, odbyło się spotkanie uczniów klas I - VIII z przedstawicielami KPP w Myślenicach. Prelekcję prowadzili aspirant sztabowy Ewa Nalepa oraz starszy sierżant Dawid Wietrzyk. W trakcie spotkania zostały przypomniane uczniom podstawowe przepisy ruchu drogowego. Pani aspirant zwróciła szczególną uwagę na konieczność noszenia odblasków, a całość wzbogaciła ciekawa prezentacja multimedialna. Uczniowie klas I-II otrzymali odblaski z wbudowaną migającą lampką, a pozostali uczniowie – opaski odblaskowe. Spotkanie zakończyło się praktycznymi ćwiczeniami w terenie. Wzięli w nich udział pierwszoklasiści, którzy założyli odblaskowe kamizelki i udali się na drogę, by ćwiczyć swoje umiejętności. Poza tym dzieci z klas I-VIII wykonały plakaty promujące zakładanie znaczków odblaskowych i umieściły je na drzwiach swoich klas. W szkole odbył się również konkurs plastyczny pod hasłem „Bądź widoczny na drodze”.

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów szkoła podejmie jeszcze wiele innych działań skierowanych do dzieci, nauczycieli i rodziców. Zachęcamy wszystkich do zakładania odblasków, które w istotny sposób wpływają na poprawę naszego bezpieczeństwa na drodze.

Wychowawczyni kl. II „b” Iwona Wrona