Wybory samorządowe 2018

Oświadczenie burmistrza Drukuj Email
poniedziałek, 20 sierpnia 2018 13:59, odsłon: 1692

piotr pulkaSzanowni Mieszkańcy Gminy Sułkowice

Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim, który oddali na mnie swój głos w 2014 roku.
Ogłoszony został termin kolejnych wyborów samorządowych na 21 października 2018 r. W związku z tym oświadczam, że będę się w nich ubiegał o reelekcję na stanowisko burmistrza Gminy Sułkowice.

Do mojej pierwszej kadencji burmistrza przystępowałem z dewizą „Najważniejsi są ludzie” i jestem jej wierny. Swoją pracę w samorządzie naszej gminy przez 16 lat, w tym jako burmistrza przez 12 lat traktowałem, traktuję i nadal pragnę traktować jako służbę Mieszkańcom.

Dobrze znam aspiracje i potrzeby Sułkowic, Biertowic, Harbutowic, Krzywaczki i Rudnika. Wskazują mi je na bieżąco sami Mieszkańcy. Przez wszystkie te lata wraz z radnymi kolejnych kadencji, sołtysami, współpracownikami z Urzędu Miejskiego, stowarzyszeniami i organizacjami budowaliśmy obecny status naszej gminy. Budżetem gminy i pozyskiwanymi znaczącymi środkami zewnętrznymi rządziliśmy tak, by każda miejscowość zyskiwała coraz wyższy standard infrastruktury i przestrzeni wspólnej. Wiele prac zakończyliśmy, inne są rozpoczęte. Przygotowaliśmy plany rozwoju gminy na następne lata, dbając, by kolejne wybory nie hamowały ciągłości rozwoju gminy. Wprowadziliśmy i realizujemy programy społeczne, wspierające osoby i środowiska potrzebujące pomocy oraz stymulujące rozwój aktywności obywatelskiej.

Start w wyborach traktuję jako poddanie ocenie wyborców mojej dotychczasowej pracy w samorządzie. W najbliższym czasie przedstawię Państwu rozliczenie z wykonania programu z 2014 roku dla całej gminy i dla każdej miejscowości oraz moją koncepcję rozwoju gminy na następne lata – projekty, inwestycje, programy, które proponuję do realizacji w najbliższym czasie.

Bardzo dziękuję wszystkim, który swoją pracą i zaangażowaniem, współpracą i krytycznym podejściem przyczyniali się i nadal przyczyniają do coraz wyższej jakości życia w naszej gminie. Ubiegając się o wybór na następną kadencję, deklaruję uczciwość i przejrzystość działań samorządu w trosce o  harmonijny, zrównoważony rozwój całej gminy i wszystkich jej środowisk.

Piotr Pułka