Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Wernisaż z promocją albumu w Galerii Internat Drukuj Email
sobota, 05 maja 2018 07:19, odsłon: 766

Wernisaż Bożeny Siewargi i "Ziemia sułkowicka w obrazach"

wernisaz

Kwietniowy wernisaż w Galerii Internat był wyjątkowy pod wieloma względami. Prezentowane były niepokazywane jeszcze prace Bożeny Siewargi, burmistrz Piotr Pułka wręczał przybyłym artystom i gościom album „Ziemia sułkowicka w obrazach”.

Liczba uczestników była wręcz rekordowa.

Oleje, gwasze, pastele Pani Bożeny

Bożena Siewarga nie mogła niestety uczestniczyć w wernisażu 25 kwietnia z powodu choroby. Jej sylwetkę, drogę twórczą i artystyczne fascynacje przedstawił Lucjan Ostrowski, który osobiście wybierał prace i oprawiał część z nich. Opowiedział też o 10 wspaniałych pastelach odnalezionych w teczkach artystki, które jeszcze czekają na oprawę i prezentację. O technice jej prac, łączeniu impresji z realizmem prezentowanych pejzaży i obiektów, ich wrażliwości na barwę i linie kompozycji mówił Stefan Berdak.

"Ziemia sułkowicka w obrazach"

Na wernisaż przybył burmistrz Piotr Pułka, który zaprezentował nowy album wydany przez gminę, a złożony z obrazów malowanych przez „plenerowiczów”, którzy przez 22  lata przyjeżdżają do Sułkowic. Burmistrz podziękował przybyłym za użyczenie prac do publikacji i za to, że tak pięknie portretują naszą ziemię. Wraz z podziękowaniami wręczył im egzemplarze autorskie.

Grafikę książki opracował Jan Zdrzenicki, a o zamyśle albumu – nastrojowej gawędzie obrazem i słowem – opowiedziała autorka tekstów Anna Witalis-Zdrzenicka. Konsultantką publikacji była Aleksandra Korpal, która pomogła ustalić dane dotyczące obrazów i opowiedziała historię niejednego z nich. – Proszę usiąść wygodnie, zaparzyć sobie herbatę, koniecznie z babcinym sokiem malinowym, wejść w atmosferę wspomnień i rozkoszować się artystycznymi wizjami otaczającej nas rzeczywistości – napisał we wstępie do książki wydawca – burmistrz Piotr Pułka, trafnie charakteryzując jej charakter.

Wernisaże w galerii Internat zawsze mają niepowtarzalny, serdeczny klimat. Także i tym razem trudno było się rozstawać. Czas płynie inaczej, gdy ludzie mają sobie wiele do powiedzenia.

red.

Wystawa obrazów Bożeny Siewargi dostępna jest w godzinach otwarcia restauracji Podkówka  do połowy maja.