Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Toast Noworoczny w Galerii Internat – 23.01.2018 r. Drukuj Email
piątek, 26 stycznia 2018 15:20, odsłon: 818

zimowe

„Zimowe opowieści”  w Galerii Internat

Coroczny toast noworoczny w Galerii Internat w Sułkowicach tym razem okraszony był wystawą 36 obrazów zimowych autorstwa 19 artystów krakowskich.
Jak zauważyła kustosz wystawy Aleksandra Korpal – „większość z nich to obrazy poplenerowe wykonane w Sułkowicach.

Malarze przyjechali w październiku – już była zima, przyjechali w marcu – jeszcze była zima, nawet w kwietniu jeszcze śnieg też leżał na polach. Więc tak się jakoś złożyło, że te obrazy mają w sobie tyle śniegu.” I pewnie dzięki niemu tyle uroku.

Kolaż słowno-muzyczny z obrazami w tle

Spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach „Tradycja i Przyszłość” po raz pierwszy do współorganizacji spotkania zaprosiło Towarzystwo Przyjaciół Sułkowic „Kowadło” z prezes Urszulą Woźnik – Batko. Przed gośćmi wernisażu wystąpili uczniowie sułkowickiej szkoły średniej z montażem liryczno-muzycznym w tematyce zimowej. Do wspólnego śpiewania zachęcał Jakub Dzidek, który przygrywał na organach.

Po raz pierwszy w wernisażu wzięła udział artystka Dorota Chomko. Stefan Berdak dziękował Aleksandrze Korpal za to, że własnym sumptem organizuje te wystawy. Zauważył, że mieszkańcy Sułkowic to kowale, a kowale to też artyści, więc artystyczną duszę też mają. Dziękował całemu rodowi Korpalów za to, że dbają o kulturę w Sułkowicach. Komisarz wystawy dziękowała za przywiezienie obrazów z Krakowa Karolinie Szczepańskiej –Szczerbie i Annie Lewińskiej. Podczas spotkania jak zwykle odbyło się losowanie cegiełek. Można było wygrać obraz ufundowany przez członkinię stowarzyszenia prof. Grażynę Korpal. Udało się to Janinie Oliwie.

„Nie ma obrazu, na który by człowiek nie chciał popatrzeć, który by nie przyciągał” – padło z sali. Warto przyjść do galerii i przekonać się o tym osobiście. Wstęp wolny – codziennie w godz. od 11:00 – 15:00, ul. 1 Maja 66 w Sułkowicach.

jgk

fot. Joanna Gatlik-Kopciuch