Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

logo_bezdomne_zwierzeta

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Rewitalizacja

Mapa Sułkowic

polplan mapa

Prezentacje multimedialne

prow prezent menu

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)
Sobota z Gwiazdkową Niespodzianką Drukuj Email
czwartek, 25 stycznia 2018 09:23, odsłon: 588

gwiazd niesp2018

Gwiazdkowa Niespodzianka naszym dzieciom

Przyjechali z jasełkami, prezentami i nagrodami, a nade wszystko z przesłaniem, że Bóg kocha każdego człowieka, każde dziecko.

Po raz kolejny Gwiazdkowa Niespodzianka zawitała do Sułkowic w sobotę 20 stycznia.

108 pięknie zapakowanych paczek i stół pełen nagród witały przybywających. Nagrody były dla tych, którzy odważyli się wziąć udział w konkursach. Trzeba było śpiewać, zjadać na czas po jednej piance z kubeczka, malować i w ogóle bawić się wspólnie, a nagrodę każdy mógł sobie wybrać sam według własnych upodobań i zainteresowań. Później były Jasełka i prezenty. Zabawa trwała kilka godzin. Każdy wyszedł z niej z radością na twarzy i pełnymi rękami.

Grażyna Konieczna od 12 lat współpracuje z Danutą Sołtys. Grażyna związana jest ze światową akcją chrześcijańską Gwiazdkowa Niespodzianka, Danuta Sołtys jest wieloletnią liderką środowiska emerytów, rencistów i inwalidów w naszej gminie – od tego roku prezes nowego stowarzyszenia Klub Seniora. Obie panie są już dobrze znane wielu mieszkańcom gminy Sułkowice, którzy spotkali się z nimi osobiście oraz stałym czytelnikom gazety „Klamra” i naszego portalu. Dwa razy w roku Gwiazdkowa Niespodzianka przybywa do Sułkowic, by wspierać dzieci i nieść im radość.

W sobotę 20 stycznia Grażyna Konieczna przywiozła ze sobą stała ekipę współpracowników – z własnej rodziny i wolontariuszy oraz zespół uczniów Niepublicznej Szkoły „Uczeń” w Krakowie, która wystąpiła z Jasełkami przygotowanymi pod opieką Barbary Dąbrowskiej. W spotkaniu uczestniczyło ok. 100 dziewcząt i chłopców wraz z rodzicami. Zaproszeni  zostali na podstawie listy opracowanej przez Danutę Sołtys we współpracy z dyrektorami szkół i wychowawcami.

Gości z Gwiazdkowej Niespodzianki, dzieci i rodziców powitał osobiście burmistrz Piotr Pułka. W imieniu własnym i obdarowywanych dzieci dziękował Grażynie Koniecznej i Danucie Sołtys za ich wielkie serce dla naszych dzieci, a wszystkim życzył wspaniałej zabawy.

Ponieważ Gwiazdkowa Niespodzianka jest akcją chrześcijańską i jej misją jest świadczenie o miłości Pana Boga, nie zabrakło też wspólnego śpiewania dobrze znanych pieśni religijnych (np. Arki Noego, kolęd), a każdy kto chciał, mógł sobie wziąć egzemplarz Nowego Testamentu. Natomiast prezenty i nagrody dla dzieci to dar serca od wielu osób z kraju i zagranicy – nowe, piękne zabawki, gry planszowe, książki, gadżety i ubranka, a także łakocie.

tekst i fotografie Anna Witalis-Zdrzenicka

 

 

 

 

Inwestycje 2018

 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018

Biertowice - budowa hali sportowej

hala mini

BEZPIECZEŃSTWO

osp logo  oc logo 

Remontujemy zabytki

studnia mini

Porady prawne

paragraf

    

Gmina Sułkowice
facebook

Fundusze unijne

PROGRAM OPERACYJNY POMOC TECHNICZNA 2014-2020

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

Małopolski Regionalny Program Operacyjny

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

wfosigw

Gazeta Gminna

Nasze Insygnia

 

sok

Współpraca

 • Współpraca
 • Współpraca

 

podkowka