Wybory samorządowe 2018

czwartek, 25 stycznia 2018 09:23, odsłon: 517

gwiazd niesp2018

Gwiazdkowa Niespodzianka naszym dzieciom

Przyjechali z jasełkami, prezentami i nagrodami, a nade wszystko z przesłaniem, że Bóg kocha każdego człowieka, każde dziecko.

Po raz kolejny Gwiazdkowa Niespodzianka zawitała do Sułkowic w sobotę 20 stycznia.

108 pięknie zapakowanych paczek i stół pełen nagród witały przybywających. Nagrody były dla tych, którzy odważyli się wziąć udział w konkursach. Trzeba było śpiewać, zjadać na czas po jednej piance z kubeczka, malować i w ogóle bawić się wspólnie, a nagrodę każdy mógł sobie wybrać sam według własnych upodobań i zainteresowań. Później były Jasełka i prezenty. Zabawa trwała kilka godzin. Każdy wyszedł z niej z radością na twarzy i pełnymi rękami.

Grażyna Konieczna od 12 lat współpracuje z Danutą Sołtys. Grażyna związana jest ze światową akcją chrześcijańską Gwiazdkowa Niespodzianka, Danuta Sołtys jest wieloletnią liderką środowiska emerytów, rencistów i inwalidów w naszej gminie – od tego roku prezes nowego stowarzyszenia Klub Seniora. Obie panie są już dobrze znane wielu mieszkańcom gminy Sułkowice, którzy spotkali się z nimi osobiście oraz stałym czytelnikom gazety „Klamra” i naszego portalu. Dwa razy w roku Gwiazdkowa Niespodzianka przybywa do Sułkowic, by wspierać dzieci i nieść im radość.

W sobotę 20 stycznia Grażyna Konieczna przywiozła ze sobą stała ekipę współpracowników – z własnej rodziny i wolontariuszy oraz zespół uczniów Niepublicznej Szkoły „Uczeń” w Krakowie, która wystąpiła z Jasełkami przygotowanymi pod opieką Barbary Dąbrowskiej. W spotkaniu uczestniczyło ok. 100 dziewcząt i chłopców wraz z rodzicami. Zaproszeni  zostali na podstawie listy opracowanej przez Danutę Sołtys we współpracy z dyrektorami szkół i wychowawcami.

Gości z Gwiazdkowej Niespodzianki, dzieci i rodziców powitał osobiście burmistrz Piotr Pułka. W imieniu własnym i obdarowywanych dzieci dziękował Grażynie Koniecznej i Danucie Sołtys za ich wielkie serce dla naszych dzieci, a wszystkim życzył wspaniałej zabawy.

Ponieważ Gwiazdkowa Niespodzianka jest akcją chrześcijańską i jej misją jest świadczenie o miłości Pana Boga, nie zabrakło też wspólnego śpiewania dobrze znanych pieśni religijnych (np. Arki Noego, kolęd), a każdy kto chciał, mógł sobie wziąć egzemplarz Nowego Testamentu. Natomiast prezenty i nagrody dla dzieci to dar serca od wielu osób z kraju i zagranicy – nowe, piękne zabawki, gry planszowe, książki, gadżety i ubranka, a także łakocie.

tekst i fotografie Anna Witalis-Zdrzenicka

Inwestycje 2017