Nagrody dla wyróżniających się druhów Gminy Sułkowice za rok 2017 Drukuj Email
wtorek, 09 stycznia 2018 13:12, odsłon: 1559

Nagrodzeni strażacy – 8 stycznia 2018 r. w Starej Szkole w Sułkowicach

nagrody_druhowie Jak co roku burmistrz Gminy Sułkowice, a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Sułkowicach Piotr Pułka wręczył wyróżniającym się strażakom dyplomy i nagrody, gratulując im i dziękując w obecności prezesów i naczelników jednostek.
Wszystkie gminne OSP otrzymały zestawy ratownicze PSP R1.

Zestawy te zakupione zostały z dotacji celowej z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

Burmistrz przez pośrednictwo prezesów OSP Biertowice, Harbutowice Krzywaczka, Rudnik i Sułkowice dziękował wszystkim strażakom za zeszłoroczną służbę, mówił o tym, że są wzywani nie tylko do pożarów i wypadków oraz zabezpieczenia różnych imprez, ale są coraz częściej potrzebni do bardzo nietypowych zdarzeń np. łapania sowy w hali sportowej lub do likwidacji gniazd os i szerszeni. Życzył druhom wszelkiej pomyślności – i w życiu osobistym i w zawodowym, by wszystkim spełniły się plany i pomysły w nowym roku.

Wyróżnione druhny i druhowie

Wyróżnienia za rok 2017 otrzymali: druhny OSP w Harbutowicach: Maria Ptak i Barbara Horwat; druhny OSP w Krzywaczce Natalia Łabuz i Anna Biedka, druhowie OSP w Sułkowicach: Szymon Latoń oraz Tomasz Stręk; OSP w Biertowicach: Sławomir Turek i Rafał Szuba oraz OSP w Rudniku: Józef Powroźnik i Piotr Bylica.

Na spotkaniu obecny był: st. kpt. Marek Moskal - Zastępca Naczelnika Wydziału Operacyjnego Komendy Powiatowej PSP w Myślenicach, któremu burmistrz oraz strażacy dziękowali za wszelką pomoc i życzliwość, jaką okazuje gminnym OSP. Rafał Kurek, Adam Golonka dziękowali w imieniu straży burmistrzowi oraz jak to określili ich „aniołowi stróżowi” – Jakubowi Światłoniowi (sekretarzowi Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego ZOSP RP w Sułkowicach) za ciągłe doposażanie jednostek, troskę i dbałość o nie. Z przykrością zauważyli, że wyposażenia jest coraz więcej, ale coraz częściej brakuje chętnych do działania w straży. Tym bardziej takie podziękowania ze strony władz są motywujące i mobilizujące.

Gratulacje odbyły się w obecności wiceprezesa Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego ZOSP RP w Sułkowicach Adama Golonki, członka prezydium zarządu Jana Hodurka, skarbnika Pawła Śliwy, Komendanta Gminnego ZOSP RP w Sułkowicach Rafała Kurka oraz członków Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego ZOSP RP w Sułkowicach Bartłomieja Golonki, Krzysztofa Kuchty, Bogdana Kurowskiego, Jacka Kurka, Edwarda Mroczka, Wacława Piechoty, Ryszarda Sroki, Marcina Klimczyka i Mirosława Dybła.

tekst i fot. Joanna Gatlik-Kopciuch