Rewitalizacja

poniedziałek, 23 października 2017 14:13, odsłon: 1235

loga ue

Powstaje Komitet Rewitalizacji Gminy

Burmistrz ogłosił nabór kandydatów na członków Komitetu Rewitalizacji. Nabór jest prowadzony od 23 października do 6 listopada 2017 r.

W skład komitetu wejdzie od 7 do 10 osób. Swoją kondydaturę mogą zgłosić Mieszkańcy oraz podmioty działajace na terenie Gminy Sułkowice.

NABÓR NA CZŁONKÓW KOMITETU REWITALIZACJI DLA GMINY SUŁKOWICE

Na podstawie art. 7 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz.U. z 2017 r. poz. 1023 z późn. zm.) Burmistrz Gminy Sułkowice ogłasza nabór na członków Komitetu Rewitalizacji. Nabór kandydatów na członków Komitetu Rewitalizacji trwać będzie od dnia 23 października 2017 r do dnia 6 listopada 2017 r włącznie.

Czym jest Komitet Rewitalizacji?

Komitet Rewitalizacji stanowi forum współpracy i dialogu interesariuszy z organami gminy w sprawach dotyczących przygotowania, prowadzenia i oceny Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Sułkowice oraz pełni funkcję opiniodawczo-doradczą Burmistrza Gminy Sułkowice w zakresie rewitalizacji.

W skład Komitetu Rewitalizacji wejdzie od 7 do 10 osób.

Uprawnionymi do udziału w naborze są:

• mieszkańcy Gminy;
  • podmioty prowadzące lub zamierzające prowadzić na obszarze Gminy działalność gospodarczą;
  • podmioty prowadzące lub zamierzające prowadzić na obszarze Gminy działalność społeczną, w tym: organizacje pozarządowe i grupy nieformalne;
  • jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne;
  • organy władzy publicznej;
  • inne podmioty realizujące na obszarze rewitalizacji uprawnienia Skarbu Państwa.

Zgłoszenia kandydatów na członka Komitetu Rewitalizacji należy dokonać poprzez czytelne wypełnienie deklaracji przystąpienia do Komitetu Rewitalizacji oraz dostarczenie jej w  następujący sposób:

1. drogą pocztową na adres: Urząd Miejski w Sułkowicach, Rynek 1, 32-440 z dopiskiem: „Nabór na członków Komitetu Rewitalizacji” lub
  2. bezpośrednio na dziennik podawczy Urzędu Miejskiego w Sułkowicach (sala obsługi klienta, pok. nr 01) w godzinach pracy Urzędu.

Tryb naboru reguluje: Uchwała Rady Miejskiej nr XXXVIII/203/2017 z dnia 22 czerwca 2017 r., (w załączeniu).

Informacje w sprawie procesu rekrutacyjnego oraz rejestracji kandydatów można uzyskać od członków Zespołu ds. monitorowania zewnętrznych źródeł finansowania Urzędu Miejskiego w Sułkowicach (pok. nr 229, tel. 12-273-20-75 wew. 43).

Szczegóły dotyczące naboru są dostępne tutaj:

- Uchwała Rady Miejskiej nr XXXVIII/203/2017 z dnia 22 czerwca 2017 r.;

- Zał. nr 1 do Regulaminu: Deklaracja przystąpienia do Komitetu Rewitalizacji (DOC, PDF).