Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)OC - ZK Drukuj Email
poniedziałek, 22 maja 2017 13:27, odsłon: 2336

Obrona Cywilna

Obrona cywilna – system, którego celem jest ochrona ludności, zakładów pracy i urządzeń użyteczności publicznej, dóbr kultury, ratowanie i udzielanie pomocy poszkodowanym w czasie wojny oraz współdziałanie w zwalczaniu skutków klęsk żywiołowych i katastrof.
Podstawowymi jednostkami organizacyjnymi przeznaczonymi do wykonywania zadań obrony cywilnej są formacje obrony cywilnej. Formacje tworzą w drodze rozporządzenia ministrowie, a wojewodowie, starostowie, wójtowie lub burmistrzowie (prezydenci miast) – w drodze zarządzenia, uwzględniając w szczególności: skalę występujących zagrożeń, rodzaj formacji, ich przeznaczenie oraz stan osobowy i organizację wewnętrzną. Formacje obrony cywilnej mogą tworzyć także pracodawcy.

Zarządzanie Kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe to systemowe, skoordynowane i efektywne reagowanie administracji publicznej na zdarzenia kryzysowe, zapewniającego właściwe prowadzenie działań, głównie w zakresie odpowiedzialności dotyczącej: kierowania i nadzoru, informowania, ostrzegania i alarmowania ludności, łączności, ratownictwa, ewakuacji, pomocy społecznej, pomocy medycznej i porządku publicznego.
Zarządzanie kryzysowe to 4 zazębiające się fazy:
a)    zapobieganie sytuacjom kryzysowym;
b)    przygotowanie do przejmowania nad nimi kontroli w drodze zaplanowanych działań;
c)    reagowaniu w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych;
d)    usuwanie ich skutków oraz odtwarzaniu zasobów i infrastruktury krytycznej

Urząd Miejski w Sułkowicach
Stanowisko ds. bezpieczeństwa
Rynek 1, 32-440 Sułkowice
Tel. 12 273 20 75 w.44
kom. 797 858 881
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
fax: 12 272 14 22

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego Starosty Myślenickiego mieści się
w budynku Komendy Powiatowej PSP w Myślenicach, ul. Przemysłowa 9, 32-400 Myślenice
Tel. 12 37 34 100, 12 37 34 126
Fax. 12 37 34 107, 12 274 43 31

 

NUMERY ALARMOWE

SYGNAŁY ALARMOWE

PIERWSZA POMOC - AED

POSTĘPOWANIE W PRZYPADKU POWODZI , BURZ/NAWAŁNIC/SILNYCH WIATRÓW

POLECANE STRONY