Wybory samorządowe 2018

Gwiazdkowa Niespodzianka w Sułkowicach – 22.01.2017 r. Drukuj Email
środa, 25 stycznia 2017 11:01, odsłon: 634

Prezenty dla dzieci

gwiazdkowa Znowu zaświeciła w Sułkowicach – "gwiazdka z nieba" Grażyna Konieczna ze swoją wierną załogą z Krakowa przyjechała, by rozjaśnić twarze dzieci, wręczając im piękne prezenty, dopasowane do potrzeb i wieku.

Robi to już od kilku lat, czasem zjawia się w naszej gminie nawet dwa razy do roku. To taki święty Mikołaj w damskim przebraniu.

Tym razem przyjechała w niedzielę 22 stycznia 2017 r. do hali sportowej gimnazjum w Sułkowicach – udostępnionej przez burmistrza i dyrekcję szkoły specjalnie na ten cel. Na trybunach zasiedli rodzice, a na płycie hali ok. 125 dzieci, które były zabawiane przez ponad dwie godziny przez Grażynę Konieczną, jej córkę i męża oraz inne „elfy”. Burmistrz Piotr Pułka dziękował ekipie Gwiazdkowej Niespodzianki, że zawsze pamięta o naszych dzieciach, że zawsze jest, że się zjawia i pomaga. Nie dość, że wręcza prezenty, to jeszcze zapewnia świetną zabawę – śpiew, konkursy, przedstawienia teatralne, gdyż jest urodzonym pedagogiem, konferansjerem, mówcą, a co najważniejsze – potrafi skupić wokół siebie ludzi, którym przyświecają takie same idee. Udało jej się nawet namówić burmistrza do zjedzenia długiego żelka bez pomocy rąk. Wyglądało to bardzo zabawnie, ale się udało.

W organizacji spotkania pomagała kierownik Świetlicy Środowiskowej w Sułkowicach – Bernadetta Żurek, która zajęła się naborem dzieci i innymi sprawami logistycznymi. Sułkowicką przyboczną Grażyny jest od początku Danuta Sołtys, która organizuje sprawy związane z akcją tu na miejscu. I burmistrz, i ona i dyrekcja szkoły otrzymali od Grażyny Koniecznej upominki za swoją życzliwość, jednak to największe podziękowanie należy się tej obdarowującej, która potrafi skupić wokół siebie wielu ludzi dobrej woli potrafiących dzielić się z innymi.

jgk

fotografie Joanna Gatlik-Kopciuch