Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Rewitalizacja

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Nabór otwarty do zespołów warsztatowych w Harbutowicach i Sułkowicach Drukuj Email
piątek, 07 października 2016 09:15, odsłon: 1960

fept3uefsZostań „Społecznym Partnerem Rewitalizacji”.

Razem stworzymy dobry projekt

Mieszkańcu Sułkowic i Harbutowic, to do Ciebie adresowane jest to działanie. Przyjdź i powiedz, co Cię trapi w Twoim otoczeniu. Co chciałbyś zmienić, odnowić, usprawnić? Co jest ważne i co wspomoże rozwój Twojej okolicy? Co sprawi, że lepiej się będzie tutaj mieszkało Tobie i Twoim sąsiadom? Podziel się obserwacjami, pomysłami i koncepcjami. Podziel się marzeniami. Wyjmij asa z rękawa!

Weź udział w warsztatach przygotowujących projekt rewitalizacji:

we wtorek 18.10.2016 r. w Centrum Kultury w Harbutowicach o godz. 9:00

oraz

w środę 19.10.2016 r w Starej Szkole w Sułkowicach - również o godz. 9:00.

Dlaczego warto się przyłożyć?

Dobrze opracowany projekt rewitalizacji to konieczny warunek i szansa na pozyskanie zewnętrznych pieniędzy na inwestycje tak potrzebne w Sułkowicach i Harbutowicach. Bez tego projektu nie będzie unijnych pieniędzy dla naszej gminy. Chodzi więc o to, by ten projekt był dobry, a dobry projekt można wypracować tylko z udziałem mieszkańców, bo to mieszkańcy wiedzą najlepiej, co jest potrzebne w ich miejscu zamieszkania.

Dlatego zapraszamy Państwa do udziału w opracowaniu koncepcji rewitalizacji Sułkowic i Harbutowic. Liczymy na osoby, które mają pomysł na zmianę swojego najbliższego otoczenia. Jeżeli jesteś osobą starszą - pomoże Twoje doświadczenie, jeżeli jesteś młodym mieszkańcem Sułkowic lub Harbutowic - czekamy na Twoje pomysły. Wszystkie będą analizowane przez specjalistów. Warto poświęcić trochę czasu, by przyczynić się do zmian na lepsze w środowisku, w którym żyjemy. Jest ku temu dobra okazja. Weź udział w warsztatach.

Co jeszcze można z tego mieć?

Na warsztatach spotkasz ciekawych ludzi, będziesz uczestniczyć w twórczych i burzliwych pracach profesjonalnego zespołu, przyczynisz się do zmiany wizerunku swojej miejscowości, by coraz lepiej odpowiadała na Twoje potrzeby i marzenia. Takie warsztaty to także okazja do zdobycia doświadczenia przydatnego w pracy zawodowej i w działalności w organizacjach społecznych.

Społeczny Partner Rewitalizacji 

Na tych, którzy będą aktywnie uczestniczyć w warsztatach, czeka certyfikat: „Społeczny Partner Rewitalizacji”.

Po co te warsztaty?

Przed przystąpieniem do opracowania Programu Rewitalizacji dla Gminy Sułkowice, najpierw zostały przeprowadzone szczegółowe analizy w oparciu o dane urzędowe i statystyczne, by wyłonić obszary gminy najbardziej potrzebujące wsparcia. Później przeprowadziliśmy konsultacje społeczne, by poznać opinię mieszkańców na temat planowanych działań. Teraz chcemy te konsultacje poszerzyć tak, aby zaprosić Państwa do wspólnego planowania tych rozwiązań.

Obszary rewitalizacji

Przeprowadzone analizy wyłoniły dwa podobszary najpilniejsze do zrewitalizowania: w Sułkowicach obszar ten obejmuje część okręgów wyborczych nr: 9, 10, 11 i 12; w Harbutowicach – część okręgów wyborczych nr 2 i 3.

Podobszar w Sułkowicach:

rewitalizacja mapa sulkowice

Podobszar w Harbutowicach:

rewitalizacja mapa harbutowice

 

Kto ma to zrobić?

Rozpisany przetarg wyłonił architektów, którym gmina powierzy fachowe opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznych zagospodarowania części tych obszarów. Oczywiście będą oni ściśle współpracowali z Zespołem ds. opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji w Urzędzie Miejskim.

Zanim jednak specjaliści przystąpią do pracy, muszą poznać opinie mieszkańców, którym ich praca ma służyć. Po co planować rozwiązania, które nie spełnią Waszych oczekiwań, zarówno w sferze funkcjonalnej, jak i estetycznej.

Teraz

Oczywiście rozwiązania zaprojektowane przez fachowców zostaną również poddane konsultacjom społecznym, lecz wówczas niewiele już da się zmienić. Teraz jest czas na burzę mózgów.

Osobno dla Sułkowic i Harbutowic

Ponieważ inne są problemy w Sułkowicach, a inne w Harbutowicach, dlatego planujemy dwa spotkania warsztatowe – po jednym w każdej miejscowości: w nowym domu kultury w Harbutowicach oraz w Starej Szkole w Sułkowicach. Warsztaty planistyczne poprowadzą architekci, którzy będą opracowywać koncepcje zagospodarowania centrów naszych miejscowości. Wyniki warsztatów będą miały istotny wpływ na ostateczne rozwiązania.

Informacje szczegółowe dla chętnych do udziału w warsztatach

1.

A. Uczestnikiem warsztatów w Harbutowicach może być mieszkaniec Harbutowic lub reprezentant firmy prowadzącej swoją działalność w Harbutowicach.

B. Uczestnikiem warsztatów w Sułkowicach może być mieszkaniec Sułkowic (preferowane zamieszkanie w obszarze rewitalizowanym) lub reprezentant firmy prowadzącej swoją działalność w obszarze rewitalizowanym w Sułkowicach.

2. Warsztaty rozpoczną się rano i potrwają od 6 do 8 godzin, trzeba więc zarezerwować na to cały dzień roboczy. Jeżeli uczestnik będzie osobą uczącą się (studiującą) lub zatrudnioną w gminnych jednostkach organizacyjnych, Pan Burmistrz wystąpi pisemnie o usprawiedliwienie nieobecności.

3. Uczestnikom warsztatów będzie przysługiwać poczęstunek (przerwa kawowa i obiadowa).

4. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat „Społeczny Partner Rewitalizacji”

5. Zasady kwalifikacji:

Osoba zainteresowana uczestnictwem w warsztatach powinna wypełnić kartę zgłoszenia.

Kartę można pobrać z linków poniżej lub w wersji papierowej w sali obsługi klienta Urzędu Miejskiego w Sułkowicach.

Formularz dla Sułkowic: MS Word | PDF

Formularz dla Harbutowic: MS Word | PDF

Wypełniony formularz można przesłać elektronicznie na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub wydrukować, wypełnić i złożyć wersję papierową na dziennik podawczy Urzędu Miejskiego w Sułkowicach.

Formularze zgłoszeń można wysyłać (składać) do piątku 14/10/2016 r.

Każde zgłoszenie elektroniczne zostanie potwierdzone w kolejnym dniu roboczym, po jego przesłaniu na powyższy adres e-mail. W przypadku braku potwierdzenia, należy zweryfikować telefonicznie pod numerem 12-273-20-75 wew. 43, czy zgłoszenie dotarło do adresata. (Zgłoszenie może zostać odrzucone przez filtr antyspamowy)

UWAGA:

• Zespół warsztatowy powinien liczyć od 20 – 30 osób, w przypadku większej liczby zgłoszeń zostanie przeprowadzone losowanie.

• Zespół warsztatowy powinien odzwierciedlać naszą społeczność. Losowanie będzie dokonywane w obrębie grup zawodowych, wiekowych, zainteresowań itp. [Osoby, które nie zostaną wylosowane, zaprosimy na konferencję podsumowującą w grudniu (wówczas nie będzie limitu uczestników)].

Burmistrz Gminy Sułkowice

/-/Piotr Pułka