Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Gminny konkurs tańca ludowego przedszkolaków Drukuj Email
piątek, 29 kwietnia 2016 18:49, odsłon: 1279

przedszkole tance ludowePrzedszkolaki tańczą… na ludowo

Krakowiak, góral, cygan, taneczne zabawy dzieci na pastwisku i zabawy wiosenne złożyły się na kapitalny program konkursu tańca ludowego przedszkolaków, który 28 kwietnia odbył się w szkole w Rudniku.

Wystąpiło 5 przedszkoli. Wszystkie przedszkolaki były podziwiane, gorąco oklaskiwane, obdarowane dyplomami i upominkami, a zwycięzcy otrzymali ponadto puchary i medale.

Same poważne osoby

Konkurs otworzył dyrektor ZPO w Rudniku Mirosław Pękala, a prowadziła go nauczycielka tutejszego przedszkola Agnieszka Kaleta. Jury obradowało pod przewodnictwem Karoliny Druzgały-Pawlak - instruktora i choreografa Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka, a w jego skład weszła Halina Obst - dyrektor Sułkowickiego Ośrodka Kultury i Stanisław Judasz - instruktor Zespołu Pieśni i Tańca Elegia. Jury oceniało: dobór repertuaru muzycznego i tanecznego, opracowanie choreograficzne, technikę wykonania i charakter tańca, dobór strojów i rekwizytów oraz ogólny wyraz artystyczny.

Konkursowi przyglądali się rodzice, a także goście z Urzędu Miejskiego i dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Józefa Bernecka.

Swobodni jak rybki i kraby

Podczas gdy wszyscy oczekiwali na werdykt jury, dzieci nie nudziły się, tylko uczyły się ruchów tańca od stworzeń zamieszkujących oceany. Naukę prowadziła Agnieszka Kaleta z pomocą instruktorów amerykańskiego filmu wyświetlanego na ekranie. Dzieci znakomicie powtarzały ruchy podpowiadane przez prowadzących i dobrze się przy tym bawiły.

Każdy zasłużył na uznanie

A kiedy jury już przybyło na salę…- Mieliśmy naprawdę bardzo trudne zadanie i bardzo kłóciliśmy się, nim zapadł w końcu ostateczny werdykt - przyznała przewodnicząca, ogłaszając wyniki. Podkreślała, że wszystkie występy były bardzo dobre i ciekawe. Dlatego wszystkie zespoły otrzymały upominki i dyplomy. Dyplomy uznania i gadżety otrzymały też wszystkie dzieci tańczące w konkursie, a w dowód uznania wiceburmistrz Rozalia Oliwa wyczytała nazwiska wszystkich uczestników. Puchary, dyplomy i medale zwycięzcy odbierali z rak pani wiceburmistrz i dyrektora ZPO w Rudniku.

Laureaci

I miejsce - zespół Pszczółki z przedszkola w ZPO w Krzywaczce - za program zabawy ludowe związane z wiosną - opiekunki: Bogusława Bylica i Małgorzata Wątor.

 

II miejsce - zespół Mikołajki z PS nr 2 w Sułkowicach - za taniec cygan - opiekunki: Danuta Światłoń- Bielawa i Monika Postawa.

 

III miejsce - zespół Pszczoludki z przedszkola w ZPO w Rudniku - za zabawę ludową Żuraw i polkę -opiekunki:  Agnieszka Polewka i Magdalena Magiera.

 

Wyróżnienia:

 

- zespół z przedszkola w Biertowicach - za taniec góralski - opiekunki: Joanna Kuczyńska i Paulina Sutor-Głodzik,

 

- zespół z przedszkola w Harbutowicach - za taniec krakowiak - opiekunka Marta Szczurek.

 

 

tekst i fotografie Anna Witalis-Zdrzenicka