logo_bezdomne_zwierzeta

prow prezent menu

Gwiazdkowa Niespodzianka znowu w Sułkowicach Drukuj Email
poniedziałek, 18 stycznia 2016 16:37, odsłon: 662

Największym bogactwem jest mieć dobre serce

gwiazdkowa_niespodzianka Grażyna Konieczna z mężem, dziećmi i przyjaciółmi z Krakowa oraz Danuta Sołtys po raz kolejny – trudno już nawet zliczyć który, zorganizowały dwa spotkania dla w sumie 225 dzieci z całej gminy Sułkowice, podczas których odbyły się wspólne kolędowanie, konkursy i zabawy, a na końcu to, co tygrysy lubią najbardziej – czyli wręczenie pięknych prezentów i zabawek – ufundowanych przez darczyńców.

Pierwsze spotkanie odbyło się 9 stycznia w SOK-u, a drugie tydzień później 16 stycznia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Sułkowicach. Dla zebranych wystąpił teatr z misją, złożony z uczniów chrześcijańskiej szkoły. Przedstawił „Bajkę o dobrym sercu”, z której wysnuł się jeden oczywisty morał: największym bogactwem jest mieć dobre serce.

Wolontariusze Gwiazdkowej Niespodzianki docierają do różnych miejsc, ale jak mówi Danuta Sołtys, która, z pomocą władz oświatowych, wspomaga organizację logistycznie, mówią oni, że nigdzie nie ma tak, jak u nas. Zawsze dostaną poczęstunek, mają wsparcie władz oraz wielką życzliwość dyrekcji instytucji, które udostępniają sale na spotkanie.

A za nagrodę przyjmują tylko radość i uśmiech na twarzach dzieci oraz ich rodziców. Bo jak powiedział burmistrz Piotr Pułka na sobotnim spotkaniu do dzieci: „To jest po to, żebyście się ucieszyły”. I na pewno tak było.

jgk

Inwestycje 2018