Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

logo_bezdomne_zwierzeta

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Rewitalizacja

Mapa Sułkowic

polplan mapa

Prezentacje multimedialne

prow prezent menu

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)
Prezenty i mnóstwo dobrej zabawy Drukuj Email
wtorek, 27 stycznia 2015 17:35, odsłon: 387

miniaturkaŚwiętowanie z Gwiazdkową Niespodzianką

Sułkowickie koło emerytów z Danutą Sołtys i "Gwiazdkowa Niespodzianka" z Krakowa z Grażyną Konieczną przygotowały tym razem zabawę z prezentami i nagrodami dla 130 dzieci. Przyjechały one w sobotę 10 stycznia do hali sportowej gimnazjum w Sułkowicach z całej gminy. Obejrzały pouczający spektakl przygotowany przez wolontariuszy "Gwiazdkowej Niespodzianki", wzięły udział w konkursach i wspólnych zabawach, a na sam koniec odwiezione zostały do domu z rękami pełnymi prezentów.  Choć święta już za nami, ludzie dobrej woli wciąż niosą dzieciom radość Bożego Narodzenia.

Spotkania z "Gwiazdkową Niespodzianką" mają własny rytm i własny scenariusz. Danuta Sołtys, wspomagana przez instytucje gminne (tym razem szkoły) układa listę dzieci do zaproszenia. Gościny na spotkania, przygotowywane dwa razy w roku dla naszych dzieci przez "Gwiazdkową Niespodziankę", udziela zwykle gimnazjum, bo trudno o lepszą halę do swobodnej zabawy tak dużej grupy dzieci, a gościnność i życzliwość gospodarzy ma również duże znaczenie.

Z Grażyną Konieczną do Sułkowic przyjeżdża grupa wolontariuszy "Gwiazdkowej Niespodzianki", łącznie z muzyką, aktorami, wodzirejami i oczywiście prezentami, którymi obdarowują nasze dzieci serdeczni darczyńcy z różnych miejsc świata.

Wolontariusze mają pełne ręce pracy. Najpierw wcielają się w role z przygotowanego przedstawienia. Później aktorzy zamieniają się w wodzirejów zabawy i opiekunów dzieci, a one same, wykorzystując to, czego się właśnie dowiedziały, tworzyły wspólne rysunki, uczestniczyły w grach i konkursach, posilały się zdrowym poczęstunkiem i spędziły kilka godzin w przyjaznej atmosferze, na dobrej zabawie.

(red.)

 

Galeria

 

Inwestycje 2018

 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018

Biertowice - budowa hali sportowej

hala mini

BEZPIECZEŃSTWO

osp logo  oc logo 

Remontujemy zabytki

studnia mini

Porady prawne

paragraf

    

Gmina Sułkowice
facebook

Fundusze unijne

PROGRAM OPERACYJNY POMOC TECHNICZNA 2014-2020

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

Małopolski Regionalny Program Operacyjny

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

wfosigw

Gazeta Gminna

Nasze Insygnia

 

sok

Współpraca

 • Współpraca
 • Współpraca

 

podkowka