Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

logo_bezdomne_zwierzeta

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Rewitalizacja

Mapa Sułkowic

polplan mapa

Prezentacje multimedialne

prow prezent menu

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)
Od pięciu lat jest z nami „Gwiazdkowa Niespodzianka” i... Drukuj Email
wtorek, 18 lutego 2014 10:15, odsłon: 681

Trzy Kobiety o Wielkich Sercach dla sułkowickich dzieci

 

gwiazdkowa_niespodzianka Nikt już dzisiaj nie pamięta, kto kogo spotkał i kto komu to zaproponował, bo to są w zasadzie rzeczy nieistotne. Ważne jest to, że dzięki temu spotkaniu sułkowickie dzieci od pięciu lat otrzymują szczodre prezenty od „Gwiazdkowej Niespodzianki” na święta i nie mniej obfite upominki z okazji Dnia Dziecka. Zwłaszcza te dzieci, których rodzice nie mogą sobie pozwolić na kosztowne prezenty – żeby i one czuły się w tym świątecznym okresie tak samo wyjątkowe, jak ich zamożniejsi rówieśnicy. Także i w tym roku w styczniu „Gwiazdkowa Niespodzianka” zagościła w Sułkowicach. A wszystko to za przyczyną trzech niezwykłych pań.

 

 Grażyna Konieczna
Jest koordynatorem regionalnym ruchu „Gwiazdkowa Niespodzianka”.  Zgromadziła  wokół siebie pokaźny sztab wolontariuszy, do których zalicza się także jej własna rodzina.  Nasza „Gwiazdkowa Niespodzianka” jest częścią światowego przedsięwzięcia o nazwie Operation Christmas Child zainicjowanego przez organizację Samaritans Purse
w Stanach Zjednoczonych. W ramach tej akcji różne chrześcijańskie organizacje charytatywne zbierają od zamożniejszych ludzi prezenty dla dzieci na całym świecie. Każda paczka jest inna, wyjątkowa, bardzo dobrze przemyślana i pakowana
z sercem. Akcja szybko rozrosła się na cały świat, to znaczy uczestniczą w niej darczyńcy i obdarowani z całego świata. Do kościołów ewangelikalnych dołączyły organizacje
z innych kościołów chrześcijańskich, by wspólnie nieść dzieciom przesłanie, że są kochane niezależnie od tego, jak im się powodzi. Przede wszystkim kocha je Pan Bóg i to on wlewa dobroć w ludzkie serca, daje ludziom natchnienie do czynienia dobra i kochania innych. Darczyńcy nie tylko dają prezenty, lecz również fundują dzieciom wycieczki, wstępy, poczęstunki – o czym można przeczytać m.in. w numerach „Klamry” z okolic Dnia Dziecka w ostatnich latach.
W tym roku „Gwiazdkowa Niespodzianka” na świecie rozdała 100-milionową paczkę. Może to była ta w Sułkowicach?
Danuta Sołtys
Szefowej sułkowickiego koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów
i Inwalidów nie trzeba szczególnie przedstawiać. Tyle dobra, ile ta kobieta wyświadczyła ludziom, nie da się schować ani ukryć w anonimowości. Ktoś zapyta: a co do tego mają dzieci? Przecież ona prowadzi koło emerytów. Takie pytania może zadawać jedynie ten, kto nigdy nie znalazł się w sytuacji babci czy dziadka, który zwyczajnie nie ma z czego ani jak obdarować, nawet najdrobniejszym upominkiem, swoich wnuków. Dzięki aktywności Pani Danusi, jej współpracy
z Bankiem Żywności i innymi instytucjami, babcie i dziadkowie należący do naszego koła emerytów nie mają takich dylematów. Mogą zaprosić wnuczków na pyszną kawę zbożową z herbatnikiem, upiec im ciastko, a o upominki i inne atrakcje troszczą się już Pani Danusia i Pani Grażyna.
Znajdzie swój swego. Tak jak one się znalazły nawzajem, tak też szybko dołączyła do nich ta trzecia – dyrektor gimnazjum w Sułkowicach.

Stefania Pilch
Spośród różnych miejsc w Sułkowicach nie ma lepszego do organizacji spotkań Gwiazdkowej Niespodzianki od hali sportowej przy gimnazjum. A Stefania Pilch już taka jest, że gdy widzi, że coś może przynieść pożytek i radość dzieciom, to chętnie przyłoży do tego rękę. Daje salę, obsługę, sprzątanie i nie narzeka, że wszystko to odbywa się w dniu wolnym od pracy, lecz osobiście dba o to, by wszyscy byli bezpieczni i zadowoleni.
Trzem kobietom o wielkich sercach dziękowały dzieci, wręczając im kwiatki i własnoręcznie malowane dyplomy z wielkimi sercami.

Jest rzeczą słuszną, by dziękować za dary i jest godne pochwały, że  dzieci nie tylko uczą się na tych spotkaniach brać, ale także dają coś z siebie i uczą się działań wspólnych.
Tym razem wolontariusze Gwiazdkowej Niespodzianki przygotowali dla dzieci inscenizację starej legendy o trzech drzewach, które marzyły, że zostaną przeznaczone do wielkich i ważnych rzeczy. I rzeczywiście zostały, tylko kompletnie inaczej niż to sobie wyobrażały. Z tego, które chciało być drogocenną szkatułką na kosztowności został zrobiony żłóbek, z tego, które pragnęło być masztem na statku zrobiono łódź, a z tego, które marzyło, że chce być najwyższym drzewem w lesie i drogowskazem
– krzyż. Oczywiście chodzi o żłóbek, łódź i Krzyż Pana Jezusa.
Później dzieci zostały podzielone na trzy grupy, które miały za zadania narysować plakat na bazie obejrzanego przedstawienia, ułożyć piosenkę do wybranego epizodu i zademonstrować je jury złożonego z sołtysów, którzy przyjechali razem z dziećmi ze swoich miejscowości.
W trakcie pracy dzieci były częstowane świeżymi owocami, a po zakończonej pracy – czekał na nie wielki stół z nagrodami dla wszystkich. Zwycięzcy mieli ten przywilej, że mogli sobie te nagrody wybrać jako pierwsi. A było w czym wybierać. Spotkanie zakończyło wielkie rozdawanie przygotowanych prezentów i ogólna radość obdarowanych.
(awz)

 

alt

 

 

Inwestycje 2018

 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018

Biertowice - budowa hali sportowej

hala mini

BEZPIECZEŃSTWO

osp logo  oc logo 

Remontujemy zabytki

studnia mini

Porady prawne

paragraf

    

Gmina Sułkowice
facebook

Fundusze unijne

PROGRAM OPERACYJNY POMOC TECHNICZNA 2014-2020

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

Małopolski Regionalny Program Operacyjny

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

wfosigw

Gazeta Gminna

Nasze Insygnia

 

sok

Współpraca

 • Współpraca
 • Współpraca

 

podkowka